Valsts iestādēm uzdots par 10% samazināt izdevumus atalgojumam 2

Ministrijām un citām centrālajām valsts iestādēm uzdots par 10% samazināt izdevumus atlīdzībai un par 3% samazināt izdevumus precēm un pakalpojumiem, liecina valdības sēžu vadības sistēmā "ePortfelis" pieejamā informācija par 28.oktobra sēdes slēgtajā daļā panākto valdības vienošanos.

Pirmdien, 3.novembrī, sasaukta ārkārtas valdības sēde nākamā gada valsts budžeta jautājuma izskatīšanai.

"ePortfelis" informācija pie šī jautājuma liecina, ka Ministru kabineta sēdes slēgtajā daļā panākta valdības vienošanās likumprojekta "Par valsts budžetu 2009.gadam" otrajā lasījumā samazināt iekšzemes kopprodukta (IKP) prognozes, valsts budžeta ieņēmumu prognozes, kā arī noteikt valsts konsolidētā budžeta deficītu 1,5% apmērā no IKP.

Finanšu ministrijai sadarbībā ar nozaru ministrijām un citām centrālajām valsts iestādēm uzdots sagatavot un iesniegt izskatīšanai 3.novembra valdības ārkārtas sēdē priekšlikumus budžeta izdevumu samazināšanai, kas paredz samazināt likumprojektā plānotos izdevumus atsevišķās Aizsardzības ministrijas, Finanšu ministrijas un Satiksmes ministrijas programmās un apakšprogrammās, kā arī visām ministrijām un citām centrālajām valsts iestādēm par 10% samazināt izdevumus atlīdzībai un par 3% samazināt izdevumus precēm un pakalpojumiem, teikts premjera izdotajā rezolūcijā.

LETA jau ziņoja, ka Saeima vakar konceptuāli atbalstīja nākamā gada valsts budžeta projektu, kurā paredzēts 1,85% deficīts no IKP. Līdz budžeta izskatīšanai 2.lasījumā politiķi ir apņēmušies budžeta deficītu samazināt līdz 1,5%.

Deputāti priekšlikumus varēs iesniegt līdz 3.novembrim, bet budžetu plānots pieņemt Saeimas ārkārtas sēdē 14.novembrī.

Komentāri 2

helowīns

ha, virvei un ziepēm pietiks mums mīļie, pat Stendera....ha ha ha un tas vēl tikai sākums...

pirms 12 gadiem, 2008.11.05 19:03

...........

tas nav normāli kā lai izdzīvo ar mazu algu, kā vienmēr no rokas mutē

pirms 12 gadiem, 2008.11.01 09:38

Latvijas ziņas