Valsts sola vairāk palīdzēt ģimenēm 2

Nodokļa atvieglojumi, risinājumi mājokļa problēmām, materiāla palīdzība ģimenēm ar neauglības problēmām, daļēji segta ēdināšana pirmo četru klašu skolēniem. Šie ir daži ģimeņu atbalstam un dzimstības veicināšanai paredzētie pasākumi Labklājības ministrijas (LM) izstrādātajā Ģimenes valsts politikas pamatnostādņu 2011.- 2017. gada projektā.

Tas pirmdien publicēts ministrijas mājaslapā, lai iedzīvotāji mēneša laikā varētu izteikt viedokli par iecerēto. Lai paaugstinātu materiālo atbalstu ekonomiski aktīvām ģimenēm, LM vēlas panākt, lai iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atvieglojums par katru apgādībā esošo bērnu būtu 50% no minimālās mēnešalgas (180 latu). Tas nozīmē, ka summa, kas patlaban netiek aplikta ar IIN, paaugstinātos no pašreizējiem 63 latiem uz 90 latiem mēnesī par katru bērnu.

Pēc LM domām, valsts nepietiekami atbalsta ģimenes, lai tās tiktu pie piemērota
mājokļa. Tāpēc ministrija ir iecerējusi sagatavot koncepciju kompleksai ģimenes mājokļa
problēmas risināšanai. Lai palīdzētu ģimenēm ar neauglības problēmām, LM plāno rosināt sniegt
valsts atbalstu ārpusķermeņa apaugļošanai.

Komentāri 2

Eriks

Atslegas vards-sola!...Ka var nesolit-E.Repše. Pensijas un socialo sferu nekada gadijuma neaiztiks-V.Dombrovskis pirms velešanam... Klauni tik sola...

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 16:38

Ha

Pareizi! Lai nāk uz laukiem, valsts lai nopērk katrai ģimenei govi, palīdz atjaunot naturālās saimniecības, lai cilvēkius pieradina pie darba. Pietiek dancot, taisīt trala la.

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 14:05

Latvijas ziņas