Valsts svētkus var noorganizēt arī ar ierobežotiem līdzekļiem 1

Tuvojas Latvijas 90. dzimšanas diena, par ko manīt liek dažādie pasākumi, kas veltīti mūsu tēvzemes jubilejai. Kā liecina nesen medijos izskanējusī informācija, Latvijai valsts svētki izmaksās mazāk nekā kaimiņvalstīm. Latvija svētku programmas organizēšanai plāno izlietot 1,9 miljonus latu, savukārt Lietuvā šiem svētkiem kopumā atvēlēti seši miljoni latu, bet Igaunijā iedalīti mazliet mazāk nekā četri miljoni latu.

Socioloģisko un tirgus pētījumu kompānija “Pontus Dati” noskaidrojusi, ka neskatoties uz to, iedzīvotāji nav pesimistiski noskaņoti. 58% respondentu apliecināja, ka, prasmīgi izlietojot līdzekļus, svētkus var noorganizēt arī ar ierobežotiem līdzekļiem, līdzīgi  uzskata citi 25% respondenti, kam šķiet, ka svētku sajūta un to izdošanās nav atkarīga no piešķirtā finansējuma, bet gan no gūtajām sajūtām. Lai arī iedzīvotāji vēlas grandiozus svētku pasākumus, tomēr 17% atzina, ka pašreizējā situācijā nav vajadzības tērēt līdzekļus, ja ir iespējams ieekonomēt un uzskata, ka piešķirtā summa ir pārāk liela.

Lielākā daļa respondentu (58%) atzina, ka galvenais ir prasmīgi izlietot piešķirtos līdzekļus. Viens no respondentiem min, ka nevajadzētu pārforsēt jau ar izmantojamo naudas summu, jāpadomā par citiem, kuriem tā vairāk noderētu, nevis tikai svētkiem.

Vairums respondentu atbildēja, ka galvenais ir pašam sajusties kā svētkos, neskatoties uz patērētajiem līdzekļiem. Kāds no respondentiem apgalvoja, ka: “svētku organizēšana pēc definīcijas ir vairāk atkarīga no organizatoriskiem pasākumiem, kuru veiksme ir atkarīga no izdomas un prasmes iesaistīt aktivitātēs iespējami vairāk līdzpilsoņu, nevis saražot iespējami daudz vienreizējas lietošanas butaforijas.”

Tomēr neiztikt arī bez skeptiskiem viedokļiem par naudas izlietošanu: “ja mūsdienās valsts un pašvaldību struktūrās tik populārā prakse - amatpersonām no katra pasākuma saņemt "bumerangu" naudas izteiksmē mazinātos, domāju, var sarīkot krāšņus svētkus arī ar salīdzinoši nelieliem līdzekļiem. Svētku sajūtu jau nevar izmērīt latos vai citā valūtā...”

Respondentu vidū izskanēja arī viedokļi, ka valsts svētki nav tie, uz kuriem būtu jāekonomē līdzekļi un, ka mēs esam pelnījuši lielus un grandiozus, nevis švakus un pieticīgus svētkus.

Komentāri 1

bet

svētki ir tad, kad ir stabilitātes sajūta, kad jūtamies droši par sevi un savējiem, kad redzam arī perspektīvu dzīvei... Cik no mums par sevi un savu ģimeni to var teikt?
Latvija sirdī ir un paliek svēta, bet lai tagad šos svētkus skaļi un grezni svinētu? Nu atvainojiet....

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 14:38

Latvijas ziņas