Vecgulbenē notiks Baltijas valstu lauku sieviešu konference

Sestdien, 13.oktobrī, Vecgulbenē notiks 10.Baltijas valstu lauku sieviešu konference "Baltijas valstu sieviešu ieguldījums lauku ekonomiskā un sociālā attīstībā pēdējo desmit gadu laikā".

Pirmais šāda veida pasākums notika 2003.gadā Jelgavā, šogad konferencei ir jubilejas gads un uz to aicinātas lauku sievietes ne tikai no Baltijas valstīm, bet arī no Krievijas. Konference tiek organizētā sadarbībā ar Igaunijas un Lietuvas lauku sieviešu apvienībām un ik gadus notiek kādā no Baltijas valstīm.

Konferenci atklās Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (V) un to rīko Latvijas Lauku sieviešu apvienība (LLSA), aģentūru LETA informēja eiroparlamentārietes asistente Renāte Mikučevska.

"Ar LLSA man ir bijis tas gods sadarboties vairākos skaistos, izglītojošos un radošos projektos: esmu bijusi lektores statusā viņu organizētajos lekciju kursos reģionu sievietēm, kopīgi ir organizētas Latvijas sieviešu konferences, esam sadarbojušās arī dažādos reģionu pasākumos. Šī savienība ir viena no aktīvākajām sabiedriskajām organizācijām, kas ir pratusi savā lokā iesaistīt vairākumu lauku sieviešu un godam pārstāvēt lauku cilvēku viedokli arī valstiskā līmenī," par LLSA saka Vaidere.

Viņa uzsver, ka savienības panākumu avots ir tās ilggadējā vadītāja Rasma Freimane, kuru šogad deputāte rosinājusi kā Latvijas kandidāti izvirzīt Eiropas pilsoņa balvai. "Esmu ļoti gandarīta par to, ka šī balva Rasmai arī tiks piešķirta. Tas liecina, ka LLSA darba panākumus prot novērtēt arī Eiropas Savienības mērogā."

Latvijas ziņas