Vienojas par pedagogu algu palielinājumu arī nākamgad 1

Pedagogu atalgojums tiks palielināts arī nākamgad, paredz šodien parakstītā valdības un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vienošanās.

Vienošanās paredz pedagogu algu palielināšanu par 70 latiem mēnesī no nākamā gada 1.septembra.

Vienošanos šodien parakstīja premjers Ivars Godmanis (LPP/LC), izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS) un LIZDA priekšsēdētāja Astrīda Harbaceviča.

Vienošanās paredz, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apņemas veikt nozarē efektīvu finanšu līdzekļu izmantošanu, lai nodrošinātu pedagogu darba samaksas paaugstināšanu 70 latu apmērā par likmi no nākamā gada 1.septembra ministrijas padotībā esošajās un pašvaldību izglītības iestādēs strādājošiem pedagogiem.

Valdība apņemas izglītības sistēmas sakārtošanas rezultātā iegūtos finanšu līdzekļus saglabāt IZM pārziņā pedagogu darba samaksas pilnveidošanai.

Tāpat premjers aicinās ministrijas, kuru pārziņā ir izglītības iestādes, līdzekļu ekonomijas ceļā rast finansējumu pedagogu darba samaksas paaugstināšanai. Puses meklēs iespējas darba samaksu paaugstināt arī augstskolās strādājošiem pedagogiem no nākamā gada 1.septembra, kā arī 2010.gadā.

Puses arī vienojas, ka LIZDA savlaicīgi saņems visu nepieciešamo informāciju un varēs piedalīties izglītības iestāžu tīkla attīstības virtuālajā modelēšanā ar mērķi nodrošināt strādājošo arodbiedrības biedru interešu aizsardzību, īpaši darba vietu pārkvalificēšanās nodrošināšanu.

Vienošanās pildīšanas gadījumā LIZDA apņemas neveikt pedagogu masveida protesta akcijas. LIZDA arī apņemas sekmēt pedagogu atbildību un darba kvalitātes paaugstināšanu līdz ar pedagogu darba samaksas paaugstināšanu.

Komentāri 1

brr

pārējie nav vai cilvēki tikai skolotāji mediķi a citi lai dzīvo kā grib

pirms 12 gadiem, 2008.10.28 14:15

Latvijas ziņas