Vienotība oficiāli uzaicina Zatleru

Vienotība trešdien oficiāli uzaicināja Valsts prezidentu Valdi Zatleru pievienoties Vienotībai, kura partijas dibināšanas konferenci plānojusi 6. augustā.

V. Zatlers pēc tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski, kurš iesniedza rakstisku piedāvājumu, to vēl nekomentēja, bet plāno ar Vienotības vadību plašākā lokā tikties tuvākajā laikā.  

V. Zatlers arī atzina, ka tiekoties ar ļoti daudziem sabiedriski aktīviem cilvēkiem. Tas rada iespaidu, ka prezidents vēl nav atteicies no iespējas izveidot savu partiju. Vienotības popularitāte pēc vēlēšanām ar katru mēnesi ir samazinājusies, un vēlreiz pretendēt uz vairāk nekā 30 mandātiem tai bez papildspēkiem
būtu grūti.

 

Vienotības uzaicinājumā V. Zatleram norādīts, ka prezidentam piedāvāts kandidēt ar pirmo numuru jebkurā vēlēšanu apgabalā pēc viņa izvēles. Sarakstā ir solīts iekļaut arī V. Zatlera ieteiktos kandidātus «ar augstu reputāciju un veiktspēju». V. Zatlers ar domubiedriem aicināts piedalīties arī partijas programmas un statūtu sagatavošanā un iesaistīties valdes darbā.

 

V. Zatlera pievienošanās Vienotībai varētu šķist nesaprotama, ja atceras, kā Vienotība nespēja nodrošināt V. Zatleram kā savam Valsts prezidenta kandidātam Saeimas vairākuma atbalstu prezidenta vēlēšanās.

Latvijas ziņas