Visticamāk, mediķu arodbiedrība izlems par streika rīkošanu

Rīga, 19.aug., LETA. Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padome šodien, visticamāk, pieņems lēmumu septembra otrajā pusē rīkot mediķu brīdinājuma streiku un piketu, šorīt intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" atzina LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris.

Streika iespējamība ir "samērā reāla", sacīja Keris, norādot, ka nav panākta vienošanās par algas paaugstināšanu medicīnas darbiniekiem iepriekš solītajā apmērā.

Ja notiks streiks, tajā piedalīsies ambulatoro, konsultatīvo un plānveida pakalpojumu sniedzēji, taču neatliekamā palīdzība tiks nodrošināta, sacīja arodbiedrības vadītājs. Iepriekš jūnijā apkopotā informācija liecina, ka streikā gatavi piedalīties vismaz 1500 cilvēki.

Mediķi cer, ka viņu protesta akciju atbalstīs gan sociālie partneri, gan arī iedzīvotāji, piemēram, sūtot atbalsta vēstules un piedaloties piketā.

Akcijas mērķis ir pievērst uzmanību tam, ka valdība nepilda solīto un nākamgad plānots paaugstināt darba samaksu tikai inflācijas jeb 10% robežās

Kā ziņots, LVSADA un veselības ministra Ivara Eglīša (TP) sarunās pirms nedēļas puses spēja vienoties vien par darba samaksas paaugstinājumu neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādēs strādājošiem no nākamā gada 1.janvāra, taču nav izdevies panākt vienošanos par darba samaksas palielinājumu veselības aprūpes nozarē strādājošiem kopumā.

Latvijas ziņas