Zatlers vēlas "jaunas sejas" valdībā

Rīga, 7.janv., LETA. Valsts prezidents Valdis Zatlers premjerministra Ivara Godmaņa (LPP/LC) vadītajā valdībā vēlas redzēt "jaunas sejas", un premjers šādu iespēju pieļauj.

 

Šodien pēc prezidenta un premjera tikšanās Zatlers uzsvēra, ka ir būtiski turpināt iepriekš solīto valdības reorganizāciju, un šodien no premjera viņš saņēmis solījumu, kas šis jautājums tiks atrisināts pusotras nedēļas laikā.

 

Arī Godmanis žurnālistiem apstiprināja prezidentam doto solījumu un norādīja, ka valdībā "var parādīties jauni cilvēki". Pārmaiņas varētu skart arī premjera pārstāvētās partijas ministrus. Pēc pusotras nedēļas par valdības reorganizāciju lems koalīcija.

 

"Tas, ka koalīcijas partijas ir tiesīgas virzīt uz attiecīgiem posteņiem arī citus pārstāvjus, tas nav izslēgts, mēs esam par to runājuši," atzina Godmanis, norādot, ka ir dzirdējis prezidenta vēlmi un runās par to ar koalīcijas partiju vadītājiem.

 

"Mani satrauc tas, ka pirms trīs nedēļām ļoti drosmīgi un izlēmīgi paziņotā valdības reorganizācija līdz 11 ministriem šobrīd sāk buksēt, un partijas sāk runāt par to, ka tas varbūt nemaz nav vajadzīgs," uzsvēra Zatlers, piebilstot, ka svarīgi ir saprast, ka "nevar spert soli atpakaļ" un nodomiem jābūt skaidriem un realizētiem dzīvē.

 

"Procesam nepieciešama politiskā griba," sacīja prezidents, tomēr minot, ka izmaiņas valdībā ir Ministru prezidenta kompetence.

 

Godmanis uzsvēra, ka koalīcijas sastāvs un proporcija gan paliks nemainīga.

 

Tikšanās laikā pārrunāta arī aģentūru apvienošana un iespējamā likvidēšana. Premjers iepazīstinājis Zatleru ar Valsts kancelejas projektu, kurā iekļauta arī aģentūru reorganizācija.

 

Prezidents ar Godmani spriedis arī par uzraudzības padomi, kas vērotu ekonomikas stabilizācijas un stimulēšanas plāna izstrādi, realizāciju un īstenošanu. Šo padomi, pēc Zatlera domām, būtu jāapstiprina parlamentam. Tajā būtu jādarbojas visu partiju pārstāvjiem, darba devējiem un ņēmējiem, kā arī akadēmiskās vides pārstāvjiem. Tāpat Zatlers plānojis darbam padomē deleģēt Stratēģiskās analīzes komisijas pārstāvi.

 

Uzraudzības padome, pēc prezidenta teiktā, jāveido pēc iespējas ātrāk un tā, "lai būtu pilnīga pārliecība, ka šis process ir caurspīdīgs, godīgs un visoptimālākais Latvijas valstij".

Latvijas ziņas