Ziemassvētkos Latvijā gaidāma silto un auksto gaisa masu sadursme

Nedēļas otrajā pusē gar plaša ciklona silto sektoru Latvijai no dienvidiem pietuvosies siltas gaisa masas, kas būs mērojušas tālo ceļu no Āfrikas. Vienlaicīgi virs Skandināvijas un Krievijas ziemeļiem atradīsies anticiklons ar aukstu gaisu no Arktikas.

Pagaidām nav zināms, kā beigsies silto un auksto gaisa masu sadursme. Visticamākais ir scenārijs, ka gaisa temperatūra Ziemassvētkos paaugstināsies, taču valsts lielākajā daļā nepārsniegs nulles atzīmi, un būs nokrišņi - sniegs, kas var pāriet lietū, iespējams spēcīgs apledojums.

Pirmssvētku dienās Latvijā saglabāsies sals. Otrdien brīžiem uzsnigs, vairāk Kurzemē, un vējš iegriezīsies no dienvidrietumiem. Naktī valsts lielākajā daļā būs aukstāks par -10 grādiem, dienā temperatūra pakāpsies līdz -4..-9 grādiem, bet jūras piekrastē - līdz nullei.

Trešdien debesis brīžiem skaidrosies, vietām īslaicīgi snigs. Pūtīs lēns vējš, un, debesīm skaidrojoties, temperatūra daudzviet atkal noslīdēs zem -10 grādiem. Laika apstākļi turpmākajās dienās būs atkarīgi no tā, cik tālu uz ziemeļiem tiks ciklons un siltās gaisa masas, patlaban prognozes ir pretrunīgas.

Latvijas ziņas