Zinību dienā četri bērni pēc dzeršanas nogādāti slimnīcā

Rīga, 2.sept., LETA. Valsts policijai vakar bijis gana daudz darba, un galvaspilsētā Zinību dienas svinētājiem - nepilngadīgajiem policija noformējusi virkni administratīvo pārkāpumu protokolu par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā un atrašanos uz ielas reibumā.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību sektora vecākā speciāliste Zane Bērziņa aģentūru LETA informēja, ka četriem nepilngadīgajiem svinības beidzās slimnīcā, kur viņi tika nogādāti pēc alkoholisko dzērienu lietošanas.

Šiem jauniešiem mediķi konstatējuši alkohola intoksikāciju, galvas sasitumus, bijis arī viens pašnāvības mēģinājums. Četri pārdzērušies jaunieši dzimuši 1995., 1996. un 1993.gadā.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Sabiedrisko attiecību daļā aģentūrai LETA pastāstīja, ka šogad 1.septembra nakts esot bijusi salīdzinoši mierīga. Slimnīcā ar alkohola reibumā iegūtu galvas traumu tika nogādāts tikai viens jaunietis, taču var gadīties, ka jaunieša gūtā trauma nav tieši saistīta ar Zinību dienas svinēšanu.

Vakar kopumā pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 171.panta 1.daļas - par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās, izņemot vietas, kur alkoholisko dzērienu lietošanu atļāvusi pašvaldība, vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu, noformēti 17 protokoli.

Pēc APK 173.panta - par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu vakar noformēti trīs protokoli, bet pēc APK 46.panta - par narkotisko vai psihotropo vielu vai zāļu, kā arī vielu, kas var tikt izmantotas narkotisko vai psihotropo vielu nelikumīgai izgatavošanai (prekursoru), neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā bez nolūka tās realizēt, kā arī par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu bez ārsta nozīmējuma noformēts viens protokols.

Vēl trīs protokoli noformēti par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās un atrašanās sabiedriskās vietās reibuma stāvoklī, bet viens - par šādu pašu darbību izdarīšanu atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas.

Par Rīgas domes saistošos noteikumu pārkāpumiem saistībā ar sabiedriskās kārtības noteikumu neievērošanu noformēti vēl desmit protokoli.

Latvijas ziņas