2.aprīlī būs skolotāju protesta gājiens 15

Rīgas ielās aicinās valdību nesamazināt pedagogu algas par 20 procentiem.

Pedagogiem dara pāri
Laima Aigare, Latvijas Izglītības darbinieku arodbiedrības Alūksnes rajona nodaļas vadītāja "Protesta gājienu vajag. Ja arī nepanāksim vēlamo, vismaz parādīsim valdībai savu attieksmi: ka mēs arī esam dzīvi cilvēki un jūtam, ka mums dara pāri. Varbūt panāksim, ka vismaz septembrī vairāk nesamazinās algas. Pedagoga darbs katru gadu paliek grūtāks, jo prasības paaugstinās, tādēļ par to prasām atbilstošu samaksu. Ja jau samazina algu, tad varēja citādi palīdzēt pedagogiem, piemēram, apmaksāt veselības apdrošināšanu, sarūpēt solītos datorus. Alūksnes rajona pedagogi atbalstīs gājienu - jau ir pieteikts autobuss 61 vietai, brauks arī ar privāto transportu, tādēļ kopumā no rajona varētu piedalīties ap 100 skolotāju.

Pozitīvi, ka skolotājiem ir iespēja saņemt mērķstipendijas, tomēr to nesaņem visi pedagogi."


Pedagoga amatam trūkst prestiža
Maira Šuksta, Veclaicenes pamatskolas skolotāja

"Grūti spriest, cik protesta gājiens būs lietderīgs. Ja arī pedagogi nepanāks vēlamo, tad vismaz būs pauduši savu attieksmi un varbūt kāds tomēr sadzirdēs, ieraudzīs pedagogus un viņu prasības. Manuprāt, nav godīgi samazināt algu ierindas darbiniekiem - ne skolotājam, ne citām profesijām. To jādara tiem, kas saņem nesamērīgi lielas algas. Kā viens no priekšlikumiem algu samazinājuma kompensēšanai pedagogiem tiek piedāvāta iespēja saņemt mērķstipendijas un atbalstu no Eiropas Savienības struktūrfondiem - šo iespēju atbalstu, ja tas ir kā veids pedagogam saņemt kaut ko papildus algai.

 

Uzskatu, ka pašlaik pedagoga prestižs sabiedrībā nav augsts - to ir veidojusi sabiedrības attieksme kopumā. Un ja visapkārt valda tāda gaisotne - sabiedrībā, ģimenē, tad bērni to uztver tāpat, kā runā apkārt."


Kolēģus atbalstīs domās
Elita Jansone, Jaunannas pamatskolas skolotāja

"Kaut kas ir jādara, lai situācijai pievērstu uzmanību, bet nevaru spriest, vai protesta gājiens ir pareizākais risinājums. Tomēr to atbalsta vairums pedagogu. Es tajā neplānoju piedalīties - būšu darbā kopā ar skolēniem, bet domās atbalstīšu kolēģus. Protams, nav godīgi pedagogam samazināt algu par 20 procentiem - mazināt vajadzētu "no augšas" lielās algas. Manuprāt, mērķstipendiju saņemšana pagastu skolu skolotājiem ir nedaudz problemātiskāka, nekā pilsētu skolu pedagogiem. Protams, ja katrs strādās ar visu atdevi, domās un darīs, tad varētu - tas atkarīgs no katra pedagoga individuāli.

Gribētos, lai sabiedrība un galvenokārt valdība būtu augstākās domās par pedagogiem un viņu paveikto darbu. Nereti sabiedrībā uzskata, ka pedagogiem jau tā ir labi un ko nu viņi te vēl prasa."

Komentāri 15

elija

Man tikai viena lieta nav skaidra - kāpēc ir skolotāji, kuru priekšmetu ar interesi mācās un saprot,stundās ir disciplīna, klusums un atdeve, bet ir pedagogi, kuriem visi skolēni ir stulbeņi un idioti...un stundas laikā klasē tirgus... Mīļie skolotāji, varbūt pamācieties cits no cita un tad brauciet streikot un prasiet algas pielikumus!
Oto, piedod, bet Tu ar IQ nevari lepoties...

pirms 12 gadiem, 2009.03.22 22:44

oto

NUUUUUUU skolotājiem ļoti labas algas it sevišķi Veclaicenes skolā, tai pašai skolotājai Mairai mācot četrus bērnus saņem 600 Ls pāri un vēl brauks protestēt....

pirms 12 gadiem, 2009.03.21 20:56

maija

kāpēc neviens nerunā par to, ka skolotājs klases priekšā mūsdienās nereti ir kā muļķis - vari līst no ādas ārā, lai bērniņiem stāstītu, skaidrotu, bet bērniņi neuzskata par vajadzīgu ne klausīties, ne mācīties. Un pēc tam raksā tik tizlus komentārus kā šeit 'skolnieks'. Aizejat, gudrinieki, pastrādājat mēnesi skolā - visi tie, kas te uzskata, ka pedagogi bagātnieki, liekēži utt - tad jūs pavisam citu dziesmu dziedāsiet! Pati neesmu skolotāja, bet zinot apstākļus, par skolotāju negribētu strādāt - tikai dēļ tā, ka izlaidīgu un visatļautīgu skolēnu paliek arvien vairāk!!! "uzslava" vecākiem!

pirms 12 gadiem, 2009.03.21 10:09

Pilnīgi pareizi, nav ko skolotājiem streikot. Un nav ko viņiem te algas maksāt, labāk, lai brauc uz īRiju sēnes lasīt.
Mēs paliksim visi muļķi...un muļķi esot tie laimīgākie cilvēki. Par laimīgu Alūksni laimīgā Latvijā!

pirms 12 gadiem, 2009.03.20 22:49

Uldza

Pilniig debiila tauta, taa ja ir ar stulbu labaak pa labam;)

pirms 12 gadiem, 2009.03.20 22:40

pret streiku

skolas vispar bardaks.kaut kadas tizlas gramatas vajag un burtnicas,bet nevar pirkt pa Ls 1.50 bet vajag to gramatu pa 12 latini.Ja nebus bernam nersekmiba.stundas reti kurs skolotajs ko paskaidro,lai sici cinas majas ka grib,vai lai nem papildsyundas.Tad visu paskaidro.Par ko lai viniem maksa,to pasu nav nopelnijusi.Cik tagad` latvija cilveku paliek bez darba,tie kuri pelnija siem skolotajiem algas,vini nevar nekur protestet un staigat.Pareizi jau teica skolnieks,lai nemas sava brivaja laika ka grib.lai atsakas no vasaras apmaksatajiem atvalinajumiem.lai dzivo pieticigak.Aluksne visi visu redz un nav skolotaji tie nabadzigakie,bet vieni no bagatakajiem

pirms 12 gadiem, 2009.03.20 21:33

pret

Skolniekam taisnība. Kāda braukāšana apkārt darba laikā. Par kavēto dienu atskaitīt no algas un formulēt kā neattaisnotu darba kavēšanu. Skolniekiem tiks izlaistas stundas un skolotāji kārtējo reizi piepelnīsies ar privātstundām. Tagad skolotājiem tāda prakse, ka skolā speciāli neko nemāca, lai bērni nāk uz privātstundām. Pirms sākat streikot savedat kārtībā izglītības sistēmu. Pašlaik ir galīgi garām. Nav vienotas apmācību programmas, bet katrs skolotājs māca pa savam. Katrā skolā savādākas mācību grāmatas un skolotāji paši nezin kura ir īstā.

pirms 12 gadiem, 2009.03.20 20:05

neaizskaramā kasta

kā pieķeras skolotājiem, tā brēka.

pirms 12 gadiem, 2009.03.20 12:35

Uldza

Vienkaarshi degradeejusies tauta juus esat ja ko taadu speejat runaat, jo logjiski spriest jums taa pagruutaak!!!

pirms 12 gadiem, 2009.03.20 11:32

aija

pilnīgi pareizi, skolniek, puse skolotāju nepida savus pienākumus un neko neiemāca, lielākā da'\la skolnieku iet uz privātstundām un vēl algas par mazām- par daudz jums ir nevis par maz

pirms 12 gadiem, 2009.03.20 10:38

skolnieks

Re ka skolotaji sarakstas.man prieks.Esat tak reali.Pensionari ko lai saka,celtnieki un citi kuri nestrada valsts sektora.Zaude darbu.Jus esat vareni jo varat protestet,bet kadu piemeru radat skolniekiem? Kapec viniem jacies?

pirms 12 gadiem, 2009.03.20 10:17

Uldza

Skolniek, tu laikam tiešām maz ko sajēdz, un tas ko tu tur esi uzrakstijis nav ar veselu sapraatu radiits!!!

pirms 12 gadiem, 2009.03.20 09:49

"neņemiet vasarā atmaksāto atvaļinājumu" jautri:) aaa, nu ja, darba likumu skolā nemāca...

pirms 12 gadiem, 2009.03.19 19:59

skolotaja

Luuk no taadiem skoleniem izaug likumu leemeeji.

pirms 12 gadiem, 2009.03.19 19:22

skolnieks

Akcijas rikojat brivaja laika nevis stundu laika.Es pec tam nesedesu sava brivaja laika.Ja nauda ir autobusam un privatajam transportam tad dzivojat vel zali.Ko lai saka tie kas bez darba? Nebraukajiet uz skolu ar lepnajiem limuziniem,nenemiet vasara apmaksato atvalinajumu,nebraukajiet pa arzemem,un pietiks naudinas visam.

pirms 12 gadiem, 2009.03.19 18:11

Lietotāju raksti