Aicina informēt par nelikumībām autoservisos 6

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) sadarbībā ar biedrību „Auto asociācija” aicina iedzīvotājus informēt par iespējamām nelikumībām autoservisos – nedeklarētiem saimnieciskās darbības ieņēmumiem, par darbiniekiem, ar kuriem nav noslēgts darba līgums, kuriem tiek tikai daļēji aprēķinātas algas vai pat maksātas tikai „aplokšņu algas”, kā arī par citiem ar saimniecisko darbību saistītiem pārkāpumiem.

 Ziņot par iespējamiem pārkāpumiem aicinām, zvanot uz VID diennakts bezmaksas anonīmo uzticības tālruni 80009070 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected]! Informāciju par negodprātīgiem autoservisiem aicinām sniegt arī, izmantojot speciāli tam izveidoto vietni „Auto asociācijas” mājaslapā.

VID atgādina, ka, izvairoties no nodokļu nomaksas, ne tikai tiek samazināti valsts budžeta ieņēmumi, bet uzņēmuma darbiniekiem tiek liegtas valsts noteiktās sociālās garantijas darbnespējas, darba zaudēšanas, bērna piedzimšanas u.c. gadījumos, kad finansiālais atbalsts ir īpaši būtisks, savukārt negodprātīga uzņēmuma klienti, nesaņemot darījumu apliecinošu dokumentu, nekvalitatīva pakalpojuma gadījumā ir neaizsargāti patērētāju tiesību aizsardzības jomā.

Jau iepriekš ziņots, ka, regulāri veicot nodokļu nemaksāšanas risku izvērtējumu, VID konstatēja, ka tieši automobiļu apkopes un remonta nozarē ir augsts nodokļu nemaksāšanas riska īpatsvars. Tādēļ VID noteica divu mēnešu periodu – jūliju un augustu – kuru laikā attiecīgās nozares uzņēmējiem ir dota iespēja pašiem novērst pārkāpumus nodokļu aprēķinu jomā un deklarēt gan saimnieciskās darbības ieņēmumus, gan darbiniekus, gan darbiniekiem aprēķinātās algas pilnā apmērā. Pretējā gadījumā VID uzsāks vērienīgus preventīvos un represīvos pasākumus automobiļu apkopes un remonta nozares nodokļu maksātājiem. Lai kopīgi veicinātu godīgu komercdarbības vidi automobiļu apkopes un remonta nozarē procesā iesaistījusies arī biedrība „Auto Asociācija”, ar kuru VID ir noslēgta vienošanās par sadarbību.

VID mērķis ir panākt, lai nodokļu maksātāji paši izvēlas savu saimniecisko darbību organizēt uz godprātīgas konkurences pamatiem attiecībā pret citiem savas nozares dalībniekiem un kļūt par godprātīgiem nodokļu maksātājiem, godīgiem un atbildīgiem darba devējiem pret saviem nodarbinātajiem un visas valsts iedzīvotājiem.


Komentāri 6

degu

stučat stučat koļosiki stučat,,, saturieties konkurenti..

pirms 6 gadiem, 2014.08.27 21:36

Prieks

Ko tur ziņot, visi servisi bez izņēmuma. VIDs meklē tik āžus.

pirms 6 gadiem, 2014.08.28 19:57

Lietotāju raksti