Aicina izglītoties sesku saimniekus

Alūksnes veterinārā klīnika „Labākie draugi” sadarbībā ar klubu „Seskumīlis” 27.novembrī organizē bezmaksas lekciju par mājas seskiem visiem interesentiem, lai izglītotos par mājas sesku turēšanas apstākļiem, barošanu, kopšanu, audzināšanu un veselību.

Šie mazie, kustīgie dzīvnieciņi, kas reizumis tiek dēvēti arī par fretkām, pēdējos gados ļoti iekarojuši cilvēku sirdis visā pasaulē un nu jau kļūst ļoti populāri arī Latvijā. Uz ielām viņus mana reti, tādēļ cilvēkiem, vismaz alūksniešiem, noteikti ir priekšstats, ka tādi pie mums nemaz nav sastopami, bet patiesībā – ir un gana daudz. Tomēr popularitāte nes sev līdzi virkni problēmu – reti kurš saimnieks pietiekami painteresējas par šo zvēriņu pirms iegādes. Vēl joprojām liela daļa seskus pieskaita grauzējiem, kaut gan patiesībā tie ir ļoti izteikti gaļēdāji. Tādēļ itin bieži ir sastopamas situācijas, kad iegādājoties un atskārstot, ka sesks nav tikai kažociņā ietērpta nebeidzama jautrība, bet prasa lielas rūpes, kopšanu un ļoti pārdomātu barošanu, cilvēki vēlās no dzīvnieciņa atteikties. Gadās arī, ka uz klīniku tiek vesti seskiņi ar problēmām, no kurām varēja izvairīties rūpīgi ievērojot kopšanas, turēšanas un barošanas ieteikumus.

2007.gadā tika nodibināts klubs „Seskumīlis”, kura biedri nenogurstoši gan internetā vietnēs, gan lekciju veidā informē esošos un topošos saimniekus par seskiem, to turēšanas, kopšanas un barošanas niansēm. Var tikai apbrīnot šo cilvēku neatlaidību, jo viņi ir gatavi vienu un to pašu jautājumu vai ik dienu skaidrot atkal, atkal un atkal.

Jāatzīst, ka sākumā daudzi ieteikumi šķiet pārspīlēti un situācijas stipri dramatizētas, bet... ar nožēlu jāsaka, ka šo lekciju pamatā ir pieredze. Tie īpašnieki, kam mājās ir viens seskiņš, kurš ir vēl relatīvi jauns, bieži laimīgu sakritību rezultātā vēl nav saskārušies ar problēmām un tādēļ reizēm profesionāļu sniegtā informācija izsauc neticību un vīpsnāšanu. Tomēr kluba aktīvistu vidū ir arī veterināro klīniku darbinieki un profesionāli audzētāji un tas rada iespēju uz sesku turēšanu paskatīties plašākā redzeslokā, jo no viena dzīvnieciņa nekādu statistiku nevar veidot.

Šad un tad no jauno īpašnieku puses tiek minēti argumenti par to, ka pamatā taču šie mājas seski ir cēlušies no tiem pašiem seskiem, kas izmantoti kažoku iegūšanai, tad arī barošanā un turēšanā var izmantot tos pašus principus. Bet šeit der atcerēties, ka tolaik mērķis bija viens – ar minimāliem izdevumiem panākt maksimāli skaistāku izejmateriālu kažoku darināšanai. Nevienam neinteresēja seskiņa ilgmūžība un veselība, kas ir ļoti svarīgi jebkuram mājas mīlulim.

Tā kā pasākums ir bezmaksas, mīļi aicinām piedalīties ikvienu interesentu – gan tos, kam mazais zvēriņš jau skraida pa māju, gan tos, kas tikai vēl domā par viņa iegādi. Ļoti vēlama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 26567882. Norises laiks ir zināms jau šobrīd - 2010.gada 27.novembris pulksten 14.00, savukārt semināra norises vieta tiks precizēta, atkarībā no pieteikušos interesentu skaita.

Lietotāju raksti