Aicina pašvaldības un citas organizācijas iesaistīties Starptautiskajā Veselības nedēļā

Latvijas Tautas sporta asociācija (LTSA) aicina pašvaldības, privātpersonas, nevalstiskās organizācijas, skolas, sporta klubus, uzņēmumus visā Latvijā iesaistīties Starptautiskajā veselības nedēļā jeb MOVE Week, kas norisināsies no 29.septembra līdz 5.oktobrim visā Latvijā starptautiska projekta “NowWeMOVE” ietvaros.

“NowWeMOVE” ir lielākā Eiropas “sports visiem” kampaņa, kuras vīzija ir līdz 2020.gadam iesaistīt fiziskajās aktivitātēs par 100 miljoniem vairāk eiropiešu.

Projekta mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu, iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs un pievērst uzmanību tam, ka tieši regulāras fiziskās aktivitātes ir vislētākais un efektīvākais veids, kā novērst dažādas slimības, it īpaši šī brīža mazkustību apstākļos.

NowWeMOVE projektu jau trešo gadu organizē Starptautiskā Sporta un kultūras asociācija (ISCA) sadarbībā ar Eiropas valstu tautas sporta (sports visiem) nacionālajām organizācijām. Latvijā Veselības nedēļu koordinē Latvijas Tautas sporta asociācija (LTSA).

Veselības Nedēļa tiks organizēta lai parādītu, ka ir daudzi vienkārši un visiem pieejami veidi, kā ikdienā nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, kas vērstas uz cilvēka veselības uzlabošanu. Tās ietvaros visā Latvijā notiks dažādi jau bijuši un jauni pasākumi, kuros aicināti piedalīties visi iedzīvotāji neatkarīgi no vecuma, dzimuma un sportiskās sagatavotības. Pasākumu organizatori nodrošina jebkādas fiziskās aktivitātes iedzīvotājiem visas nedēļas garumā, piemēram, skriešana, nūjošana, pārgājieni, riteņbraukšana, pievilkšanās, lēkšana ar lecamauklu u.c.

Jau 2013. gada fakti pierāda, ka MOWE Week iesaistījusi dažādās aktivitātēs iedzīvotājus no visas Eiropas – 30 dalībvalstis, 600 koordinatori jeb kustību aģenti, vairāk kā 1 200 pasākumu un 500 000 dalībnieku.

Latvijā pagājušajā gadā Veselības nedēļas pasākumus organizēja vairāk kā 50 pašvaldības, sporta klubi, skolas un citas organizācijas, iesaistot ap 25 000 iedzīvotāju.

Lai padarītu Veselības nedēļu vēl vērienīgāku kā pagājušajā gadā, aicinām pašvaldības, sporta organizācijas, sporta klubus, skolas u.c. piedalīties šī projekta īstenošanā un deleģēt Veselības nedēļas pasākumu koordinatorus jeb kustību aģentus. Aicinām būt nozīmīgai daļai no starptautiska projekta un pierādīt, ka arī Latvija var sasniegt vislabākos rezultātus.

Visi MOVE Week pasākumi tiks atspoguļoti kopējā interneta vietnē www.moveweek.eu.

Lietotāju raksti