Aicina pie apģērba piespraust lentītes Latvijas karoga krāsās 8

Lai izrādītu savu atbalstu latviešu valodai, iedzīvotāji tiek aicināti piespraust lentītes Latvijas karoga krāsās pie sava un savu tuvāko apģērba, atgādinot par pilsoņa pienākumu sestdien, 18. februārī, doties uz referendumu. Pirmie patriotiskās lentītes pielikuši akcijas “Celies un ej!” idejas autori un draugi, Latvijas akadēmiskās sabiedrības pārstāvji - Latvijas Studentu korporāciju Prezidiju Konventa un Latvijas Studenšu Prezidiju Konventa biedri, kā arī vieni no idejas galvenajiem iniciatoriem – Rīgas  Latviešu biedrība un Latvijas Ārstu biedrība

„Nemaz nav tik tālu tas laiks, kad, balsij aizžņaudzoties, lepni dziedājām „Pūt vējiņi” – par Latviju, mūsu valodu un brīvību. Nemaz nav tik tālas tās dienas, kad plecu pie pleca gājām parakstīties par to, lai tiktu atzītas Latvijas karoga krāsas. Nemaz nav tik sen, kad Viļņā studentu dziesmu svētkos audumu veikali tika izpirkti tukši un meitenes naktī slepus šuva sarkanbaltsarkano Latvijas karogu. Šķiet, toreiz pat vējš aizturēja elpu, kad karogu pāri dziedātāju galvām padeva no rokas rokā un, par spīti miliču pūlēm, sajūsmas saucieniem pāršalcot estrādi, tas lepni pacēlās virs dziedātāju galvām. Jā, tāds – lepns un brīvs – asinīm rakstīts un baltu dvēseles stīgu pa vidu – tāds lai tagad mūsu karogs plīvo pie ikkatras mājas, lai sarkanbaltsarkanās lentītes pie krūtīm mums atgādina par to, kas ir nedalāms,” uzsver Studenšu Prezidija konventa pārstāve Kaiva Krastiņa, Daugaviete.

„Ar godu un cieņu pret savu mīļo Tēviju 18. datumā piespraudīsim pie krūtīm Latvijas karoga lentīti un parādīsim visiem, ka MŪS VIENO LATVIEŠU VALODA. "Kas mīlē Latviju, tam latvju gars!",” par savu rīcību un izvēli stāsta Latvijas Studentu korporāciju Prezidiju konventa priekšsēdētājs, Dmitrijs Trofimovs.

 „Mēs visi, Latvijas iedzīvotāji, ar sajūsmu sekojam līdzi mūsu sportistu gaitām, uz sejas zīmējot sarkanbaltsarkanās svītras. Neviens nejautā – kāda sportista tautība vai kādā valodā viņš runā. Puiši un meitenes nes Latvijas vārdu pasaulē un pasaule klausās Latvijas himnu latviešu valodā. Tā ir sirds piederība, kas mums ļauj lepoties ar Latvijas nācijas meitu un dēlu panākumiem! Mūs šajā sirds piederībā vieno latviešu valoda. Tā, kas ļauj tik daudzo tautību pārstāvjiem mūsu mazajā zemē vienam ar otru saprasties! Tieši tādēļ aicinām ikvienu, kas jūtas Latvijai piederīgs, celties un iet 18.februārī uz referendumu un balsot PRET,” par referendumu izsakās Māris Ozoliņš, korporācijas „Lettgallia” filistrs.

Komentāri 8

Latvija ir otrā Krievijas ienaidnieku sarakstā...ja nu kas...
pat ne paspēsiet gumijniekus uzvilkt...

pirms 8 gadiem, 2012.02.15 13:50

ребята не позорьтесь, это просто политические игры чтобы отвести внимание от проблем...забейте, кому она нужна эта деревня?!!!устраивайте жизнь по другому уезжайте или...?!...улетайте:)))
пока не впрегется сама Россия-матушка, здесь ничего неизменится.
не зря гласит русская поговорка: не тронь говно,... а русские не только тронули но и продолжают ковырятся в этих анализах.

pirms 8 gadiem, 2012.02.15 13:47

Agita

Zini, ka var nopirkt audumu veikalos ( Elīzē, Makā 2.stāvā). Uz valsts svētkiem pirku, nebija dārgi, man liekas 20 sant. metrā.

pirms 8 gadiem, 2012.02.14 14:19

kajac

burviiga akcija, visu cienu! soreiz tiesaam nevis iestajos pret minoritati bet gan otras valodas pieskirsanu! viennozimigi nepalieciet majas un ejiet balsot jo svariigi redzeet kaa citas valstiis muus attelos, vai nobalsos PRET 150 000 vai 1 000 000, tas ir no svara!

pirms 8 gadiem, 2012.02.13 23:50

Modris Briedis

Kur Alīksnē var nopirkt šādas lentītes??
Nav nekādu pretenziju pret krievu valodu, Tā ir skaista valoda ar savu kultūru un vēsturi. Bet šajā gadījumā viennozīmīgi esmu PRET krievu valodu, kā otru valsts valodu. Balsoju PRET!!!! Un nekā savādāk.

pirms 8 gadiem, 2012.02.13 22:34

Kur Alūksnē var nopirkt?Dzīparā?Labprāt sestdien piespraustu.

pirms 8 gadiem, 2012.02.13 20:12

Lietotāju raksti