Ak, pašvaldība, iepūt man... 6

...iepūt manam draugam ar'! Kurš vēl šodien tic tām pasakām par pašvaldību nabadzību? Krīze tautai ir atvērusi acis. Līdz tam iedomāties nevarējām, ka pašvaldībā darbinieku algu samazināšana par 15 procentiem nozīmē tik vien kā nogriezt piemaksas, prēmijas un 13.algu, kuru tautā dēvē arī par padomjlaiku palieku. Kas notiks, ja šiem vēl nāksies samazināt izmaksas? Vai beidzot apgriezīs reālās algas ne jau tikai bandiniekiem, bet arī karalim, dāmai un pakalpīgajam zirdziņam? Vai atbrīvosies no liekā darbinieku balasta?

Tas ir apbrīnojami kā pa brīvvalsts laikiem mana pašvaldība ir apaugusi ar liekēžiem. Kā celms ar piepēm. Tā ir atteikusies no naudas pelnīšanas. Tikai uzskaita un sadala to, ko iedod valsts vai Eiropa. Jokaini. Re, tā saucamā pašvaldība nekā neražo, neko nepelna. Bet visi saņem treknas algas. Joprojām! Smērē tikai papīru un tinti, dedzina benzīnu un elektrību uz nebēdu, braukā krutos autiņos, tup siltos kabinetos, grezno tos ar svaigiem ziediem vāzēs un tautu neielaiž savā tualetē. Tur to aiz atslēgas. Ka nepiegānām. Ka nenozogam tualetes papīru vai šķidrās ziepes. Un koridorā novēro savus vēlētājus ar videokameras palīdzību. Laikam baidās, ka mēs, vientulīgi rindā uz pieņemšanu pie kabinetiem dirnēdami, sāksim grupveidā nodarboties ar seksu.

Nē, skaidrs, ka pašvaldībā drīzāk dažu labu apkopēju samazinās vai palaidīs bezalgas atvaļinājumā nekā kaut drusciņ apgriezīs “matus galvām”. Nemūžam! Drīzāk vairs netīrīs ielas un neslēgs ielu apgaismojumu. Varbūt pat daļēji atteiksies no sociālās palīdzības. Piemēram, no tiem smieklīgajiem komunālajiem pabalstiem, kas ir piliens dārdzības jūrā.

Ziniet, ja jau manā ģimenē ir krīze, es tomēr gribētu, lai arī pašvaldībā tā būtu jūtama. Jāatlaiž ir četras piektdaļas darbinieku. Lai krēslā ar minimālo algu paliek “galva”, viens (es uzsveru skaitu) grāmatvedis un saimniecības daļas vadītājs. Gana! Jābeidz ālēties ar budžetu. Tas viss ir jānovirza tautai, nevis sava “aparāta” uzturēšanai. Iztiksim bez tā! Ka tikai “galvu” nepazaudējam. Lai gan... pašvaldību vēlēšanas tuvojas. Var ripot arī “galvas”. Bet tas nekas. Pašvaldības ir kā pūķi. Kā viena “galva” nost, tā divas ir vietā. Kā saka, ja viena “galva”, tad tai vienai arī visa bēda, bet, ja divas vai trīs, tad attiecīgi katrai paliek vien puse vai tikai trešdaļa bēdas. Bet prieku toties – pulka! Šitie bezmaksas ārzemju braucieni, šitie rauti. Un vaigi tad “galvām” reibst un zied kā rozes! Te nu krīze nekādi neiedarbojas.

Komentāri 6

AAA

Tas jau nav tikai par Alūksni. Ziemeļlatvijā arī ir šis raksts. Patiesi no dzīves.

pirms 11 gadiem, 2009.03.29 15:13

Netenim?

Vari varbūt pateikt, kuram rajonā algas ir tūkstošos? Nevajag muldēt, ko nezini!

pirms 11 gadiem, 2009.03.29 11:17

NETENIS

Beidzot kāds sāk runāt pat aktuālam lietām tautai, žēl, ka ar humora pieskaņu. Te jau raudiens nāk. Tā mafiozā banda(gan domē, gan rajonā), kas tup tai administratīvaja ēkā, pa visām pašvaldības iestādem bīda savu nekompetento rodņu un draugus, nu ir jamēž ārā. Tauta mirst badā, bezdarbs sit augstu vilni, ielas vairs nav ne izbraucamas, ne izejamas, kultūras iestādes brūk kopā, bet šiem algas tūkstošos. Apnagļeļi galīgi tie kretīni!

pirms 11 gadiem, 2009.03.28 22:30

Lietotāju raksti