Akreditēti muzeji Alūksnē un Jaunlaicenē 3

Trešdien, 23. septembrī Latvijas Muzeju padomes sēdē divi Alūksnes novada muzeji akreditēti uz pieciem gadiem.

Akreditāciju uz pieciem gadiem saņēma Alūksnes muzejs, kas to veic atkārtoti, un Jaunlaicenes pagasta pārvaldes Jaunlaicenes muižas muzejs, kam šī ir sākotnējā akreditācija.
Alūksnes novada pašvaldības kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte atzīst, ka ir gandarījums par abu muzeju akreditāciju.

- Latvijas Muzeju padomes sēdē bija patīkami no akreditācijas komisijas locekļu puses dzirdēt daudz atzinīgu vārdu par Jaunlaicenes muižas muzeju, kas akreditēts pirmo reizi. Komisijas locekļi atzina, ka šī muzeja pieredzei būtu jākalpo par paraugu citiem mazajiem muzejiem. Arī Alūksnes muzejā ieguldītais darbs ir acīm redzams. Priecājos, ka muzeja darbinieki strādā vienotā komandā. Alūksnes muzeju nākotnē saskatu kā metodisko centru pārējiem novada muzejiem, - saka S. Eglīte.

Alūksnes muzeja direktore Inita Veismane uzskata, ka muzejs ir izkļuvis no smagā sākumpunkta 2007. gadā. Viņa atzinīgi vērtē muzeja darbinieku ieguldījumu, strādājot pie akreditācijas komisijas ieteikumu izpildes krājuma sakārtošanā.

- Muzejs, neskatoties uz problēmām, ir bijis pieejams sabiedrībai, esam uzlabojuši izstāžu, ekspozīciju, pētniecisko un izglītojošo pasākumu kvalitāti. Apmeklētāju skaits palielinās, lai gan valstī kopumā muzeju apmeklētāju skaits samazinājies par 30%. Darāmā vēl ir daudz, tomēr neatlaidīgi centīsimies virzīties savā nozarē uz priekšu, - atzīst I. Veismane.

„Alūksnes muzeja jaunās komandas neatlaidība atkārtotās akreditācijas komisijas ieteikumu izpildē un akreditācijas materiālu sagatavošanā liecina par muzeja un pašvaldības apņēmību atrisināt pēdējās desmitgadēs radušās problēmas un veicināt tāda muzeja izveidi, kas ir nepieciešams Alūksnes iedzīvotājiem un sekmē sabiedrībai nozīmīgu mērķu īstenošanu.” – teikts Valsts Muzeju pārvaldes atzinumā pēc Alūksnes muzejā veiktās akreditācijas.

Gandarījumu par saņemto akreditāciju pauž arī Jaunlaicenes muižas muzeja vadītāja Sandra Jankovska.

- 2007. gadā sākām plānot, kā iegūt akreditāciju. Iepazināmies ar dažādiem dokumentiem, lai zinātu, kas nepieciešams, gatavojoties šim procesam. Īpašu uzmanību pievērsām priekšmetu pareizas glabāšanas nosacījumiem. No jauna iekārtojām telpas. Tika veikts ēkas remonts. Te paldies jāsaka bijušajiem Jaunlaicenes pagasta padomes deputātiem, kas piešķīra šim mērķim naudu. Viens posms tagad ir noslēdzies, taču darbs jāturpina, - uzsver S. Jankovska.

Akreditācija ir muzeju darbības izvērtēšanas process, kura rezultātā sākotnējā akreditācijā - uz pieciem, bet atkārtotā akreditācijā - uz pieciem vai desmit gadiem, var tikt piešķirts valsts atzīta jeb akreditēta muzeja statuss. Valsts un pašvaldību muzeju periodisku akreditāciju paredz „Muzeju likums”.

Komentāri 3

***

Malači! Prieks par Jaunlaiceni! Gribētos, lai tie rējēji palasa!

pirms 11 gadiem, 2009.09.25 11:32

Lietotāju raksti