Alūksnes muzejs piedāvās krāsainu, rudenīgām noskaņām bagātu izstādi

Alūksnes muzejam šis gads bijis pārsteigumu un patīkamu pārmaiņu laiks. Ievērotas tradīcijas – saulgriežos sasaukta saule akcijā „Piedzīvosim Jāņus!”, veiksmīgi un ar lielu apmeklētāju skaitu aizvadīta „Muzeju nakts”, izveidotas jaunas izstādes un papildinātas jau esošās ekspozīcijas, tādējādi popularizējot muzeja krājumu. Lielu gandarījumu un sajūsmu muzeja apmeklētāji pauduši par jauno izstāžu telpu – pils bēniņiem, kas muzeja darbiniekiem devusi ierosmi jaunu ideju īstenošanai.

Tradīcijas ir jāturpina un gadā vienai Alūksnes mākslinieku kopizstādei noteikti ir jābūt! Apmeklētājiem ir jāierauga, ka ne tikai lielākās Latvijas pilsētas, bet arī Alūksnes novads ir turīgs ar māksliniekiem, kas spēj pārsteigt ar jauniem, oriģināliem darbiem. Izstādes nosaukums līdz šim ir bijis „Alūksnes rudens”. Ievērojot faktu, ka mākslinieki vienkopus izstādīs savus darbiņus piekto reizi, izstādei dots nosaukums „5.Rudens”! Māksliniece, kas ir arī izstādes kuratore - Zigrīda Ilenāne un mākslinieks Ivars Vecāns, kas īpaši uzrunā arī jaunos māksliniekus, uzsver, ka šī ir reize novada mākslinieku kopējai sanākšanai, savu darba augļu izstādīšanai, tādējādi izrādot uzticību un iepriecinot savus skatītājus. „Stājmāksla. Lietišķā māksla. Foto.” – tāds ir izstādes moto!

„Māksliniekiem, tāpat arī muzejniekiem, kopā būšana ir īpaši svētki. Prieks, ka izstādei tiek atvēlētas divas telpas, kas sniedz iespēju eksponēt pēc iespējas dažādākas tehnikas un neierobežo mākslinieku izpausties, eksperimentējot ar materiāliem un idejām. Izstādē „5.Rudens” gribētos lūgt visus māksliniekus, fotogrāfus un amatniekus izgatavot jaunas vai izvēlēties no sava darbu klāsta vēl neizstādītas gleznas, grafikas, skulptūras, foto un dizaina lietišķās mākslas darbus (audumi, keramika, stikls, metāls u.c.), instalācijas un projektus,” stāsta Z.Ilenāne, vienlaicīgi mudinot māksliniekus nākt ar labām domām, pozitīvām emocijām, iesniedzot mākslinieciski piesātinātus un interesantās tehnikās veidotus darbus, lai varam būt gandarīti par izstādes kvalitāti un nozīmīgumu. „Jauki būtu, ja arī jaunā mākslinieku paaudze nenobītos un piedalītos izstādes veidošanā,” tā Z.Ilenāne.

Darbus var iesniegt Alūksnes muzeja administrācijā līdz 22.oktobrim.

Lietotāju raksti