Ar desas luņķi kabatā 31

Kad 22.maijā Mežinieku ielas kaimiņš aicināja savu kaimiņu nākamajā dienā doties uz pavasara gadatirgu, pēdējais atteica, ka viņam nav naudas. Pirmajam bija izbrīns par kaimiņa muļķību, jo viņš zināja, ka pirms vēlēšanām pilsētā strādā labs vīrs – daudzu ideju autors, kas dala naudu, lai cilvēki ietu balsot. Tā arī viss notika. Nākamajā rītā pie Tirgotāju ielas bankomāta stāvēja bariņš jauniešu un starp viņiem arī daudzo ideju autors, kurš necentās izlikties labāks nekā ir. Abiem kaimiņiem nauda bija rokā! (Alūksnes pilsētas mūsdienu teika).

Pirms pašvaldību vēlēšanām reklamējas visas partijas – cita vairāk, cita mazāk. Vēlētājus var piesaistīt dažādi - gan godīgi, gan negodīgi. Var izmantot likumu nepilnības, un var tos ievērot. Laikraksta „Alūksnes Ziņas” 30.oktobra numura 5.lappusē Mārīte Dzene ir citējusi Alūksnes novada domes deputāta Ainara Meldera teikto, ka KNAB ir reaģējis uz sūdzībām par viņa pārstāvētās partijas TB/LNNK reklāmas izvietošanu uz SIA „Alūksnes nami” iedzīvotājiem piesūtītajiem rēķiniem, bet par „Sabiedrība Citai Politikai” reklāmu uz autobusiem nav sūdzējies neviens. Jautājums - kāpēc? Atbilde – tāpēc, ka likuma „Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms pašvaldību vēlēšanām” 20.pants nosaka, ka valsts un pašvaldības iestādēs, kapitālsabiedrībās, kurās vairāk nekā 50 procenti kapitāla daļu (akciju) pieder valstij vai pašvaldībai, aizliegts publiski pieejamās vietās izvietot un izplatīt priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus. Lai gan pašvaldībai pieder 100 procenti „Alūksnes namu” kapitāla daļu, Alūksnes iedzīvotāju pastkastītes, kurās reizē ar „Alūksnes namu” rēķiniem nokļuva arī TB/LNNK reklāma, nav īsti publiski pieejama vieta. Šo likuma nepilnību saprata un izmantoja TB/LNNK biedrs A.Melders. Lēti un ērti, nebija jāmaksā arī Latvijas Pastam, visu izdarīja „Alūksnes nami”, par ko galu galā netieši maksāja visi „Alūksnes namu” klienti. Tiešām – kurš gan ir vainīgs, ka A.Melderam ir pietiekami daudz ideju? Vai „Sabiedrība Citai Politikai”, kuru A.Melders vairākas reizes piemin savā rakstā? Arī mums, tāpat kā augstāk minētā „Alūksnes Ziņu” raksta autorei Mārītei Dzenei, „paradoksāls šķiet fakts, ka tieši viņa (Ainara Meldera) viedoklī un argumentos ieklausās deputāti, pieņemot lēmumus”.

A.Melders, kurš ne vienu reizi vien ir nokļuvis tiesībsargājošo iestāžu uzmanībā gan par apjomīgu naftas kontrabandu, gan dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgos nolūkos laikā, kad ieņēma mēra amatu Alūksnē, kurš novada vēlēšanās ir saņēmis tikai 884 balsis, salīdzinājumā ar „Sabiedrība Citai Politikai” sarakstu, kurā pirmajam kandidātam ir 2146 balsis, bet sarakstā pēdējam – 1619 balsis, ir galvenais padomdevējs. Kuriem cilvēkiem ir uzticējušies Alūksnes novada ļaudis, un kuriem uzticas Alūksnes novada domes vadība? A.Melders pareizi atzīst, ka „Sabiedrība Citai Politikai” pieprasa sev domes priekšsēdētāja vietnieka amatu. To mēs nekad neesam nolieguši, tāpat kā faktu, ka 11 deputātu parakstītajā Koalīcijas līgumā domes priekšsēdētāja amata kandidāts bija „Sabiedrība Citai Politikai” deputāts. Vai 6 deputāti „nobijās” no deputātu – uzņēmēju prasmes saimniekot, saprotot, ka tad netiks parakstīti līgumi, kas ir izdevīgi nevis novadam, bet tikai dažiem cilvēkiem, ka pilsētas budžeta daļa „nelāpīs caurumus” pagastu budžetos, ka tiks pieprasīta vienlīdzība starp pagastiem un pilsētu. To, ka tas tagad tā nav, atzīst arī novada domes speciālisti, reizēm apzināti slēpjot informāciju no iedomātās „opozīcijas”. Kāpēc domes vadība vēl joprojām pieļauj, ka pašvaldības uzņēmums „Rūpe” katru mēnesi turpina maksāt deputātam A.Melderam vairākus simtus latu par konsultācijām? Vai tas pieder pie A.Meldera pietiekami daudzajām idejām? Kāpēc A.Meldera ideja paaugstināt domes iestāžu vadītāju algas ļoti sakrīt ar laiku, kad Alūksnes Sociālās palīdzības centrā vadītāja tik pēkšņi atsakās no sava amata? Vai tā ir ideja ielikt šajā vietā „savu cilvēku”? Vai viņa citāts „Mēs nekad nevaram pateikt, ka esam godīgi visā un visur”, attiecas uz šiem gadījumiem, vai uz to, ka viņa uzņēmums vēl joprojām ir parādā „Simonei” vairāk nekā piecus tūkstošus latu?
Bet varbūt tie visi ir ieguldīti malkas vai desas luņķu uzkrājumos, kas gaida savu kārtu nākamajām vēlēšanām, jo neviens likums nav pret labdarību. Tikai uzmini nu, kuras partijas krāsā šoreiz dāvanas būs.

Komentāri 31

Nu ko tad Melderis dedzinās ,viņam Rūpe par padomu došanu aizved par velti.

pirms 11 gadiem, 2009.11.09 14:35

Policija

Kāda adrese, glupais ? Piebrauksim parunāsim par to dedzināšanu...

pirms 11 gadiem, 2009.11.07 20:17

glupie

Man ir sava aka, savs spainis tualetes izliešanai dārzā, savus atkritumus dedzinu - kā mana nauda iet Melderim kabatā?

pirms 11 gadiem, 2009.11.07 17:30

Ja SCP nemelo un ar maksu par ūdeni vai atkritumiem katrs alūksnietis ceļ Meldera turību, bet Fomins neko nesaka, tad šis jau tiek stingri turēts aiz pautiem tāpat kā Vilks. Kādi skeleti skapjos ir šiem vīreļiem, ja tas var turpināties tik ilgi ?

pirms 11 gadiem, 2009.11.07 12:45

Cik es atceros, tad SCP viens no uzstādījumiem bija radīt jaunas darba vietas, ne vis pašiem rausties pie amatiem kā trakiem. Cik darba vietu ir radītas, cik ceļi salaboti (tā bij uz autobusiem rakstīts). Tas viss ir tik pretīgi.

pirms 11 gadiem, 2009.11.07 09:42

Gribētos zināt kādu naudu RŪPE maksā Melderim un par ko.Priekškam mums ir tāds kā Ieņēmuma dienests

pirms 11 gadiem, 2009.11.07 09:01

kur palikušas daudzinātās Alūksnes sniega pilsētiņas? laiks likt prātus kopā, nevis plēsties!

pirms 11 gadiem, 2009.11.07 00:35

Laimes lācis

Vispār jau Meldera kungu iesēdināt gribēja Pilsoniskā savienība,bet kā neievēlēja tā šie Aināru vairs negrib ne sēdināt,ne dzirdēt! Ja gribat izsmieties tad palasiet priekšvēlēšanu programas visām partijām kuras ir pāstāvētas domē un tad varēsiet izdarīt savus secinājumus. Informāciju var atrast CVK mājas lapā. Nevar nepiekrist, tam ka Meldera kungs ir ļoti odiozs politiķis mūsu platuma grādos. Par vēlēšanām runājot ,tad varēju redzēt pāris interesantas epizodes ar vēlētāju neadekvāto uzvedību vēlēšanu iecirknī un arī līdzi braucot urnai,varēja vērot ļoti interesantu cilvēku uzvedību, kad viņi burtiski ar paugstinātu emociju gammu vēlējās paust savu izvēli par labu Meldera kungam. Savādi bija kad šīs personas jau skaļi izpauda savu atbalstu šim kandidātam un pēc tam veica operācijas ar rakstāmo un vēlēšanu zīmi. Varat paši minēt kādas darbības tika veiktas. Protams neko pierādīt nevar !

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 21:54

Jūs jau tie rējēji darāt, nu tālu esat tikuši.

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 21:49

Vispār gājuši labāk visi pikoties! Lielāka jēga būtu!

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 21:44

Tur jau tā nelaime, ka cīnās... Darīt vajag, ne cīnīties.

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 21:42

Nu i jūs to neprotat,viņi vismaz cilvēku un Alūksnes labā cīnās,gan jau tauta pratīs viņus novērtēt ne jau "JŪS"viņu norējēji.Un ja gribēs,tad arī viņi tiks visos amatiņos.A vot tā.

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 21:28

Kāds tad Adleriem darbs? Vienīgi kasīties gar visu un visur.

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 21:05

Nu dikti sagribējies to amatiņu... Jāpiekrīt- izturība sevis slavināšanā patiešām vajadzīga!!! Gatavie āksti!

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 19:51

Ko Jūs uzstraucaties tā par abiem Adleriem,viņiem taču darbs ir,viņi par darba trūkumu nesūdzās,Dzintārs ir cilvēku ievēlēts domē,un viņam arī tā vieta pienāktos.Vienīgā partija ,kas ķērās Melderim pie rīkles.,tā turpiniet,un cerams ka citas partijas sāks aizdomāties.Adleru ģimenei veiksmi un galvenais izturību.Neaizmirstiet nākošās vēlēšanas nau aiz kalniem.

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 19:33

Nu ar Sanitu gan te maza saistība, bet malējs vienalga ir smerdelis un piii****.

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 16:02

Smerdelis tas malējs, nav jau šajā partijā tikai Adleri un Zadumini, pareiz Una teica iedzīvotāju sapulcē, cepuri nost. Runa iet par lietu un nav ko stulbi muldēt! Ja tie cilvēki, kuri zin daudza lietas par malēju sāktu runāt, viņam mute būtu pilna ar zemi, bet viņš jau to nespēj novērtēt?! Bet Sīpols un Fomin, liela vilšanās, veči saņematies, neesiet mīkstie, neļaujiet malējam jūs vadīt! Viņš kājas jums jau ir apāvis, nu tikai jāpiestumj ceļam un NVA kā garantēta!

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 14:30

Bet nez kāpēc Adlerus un Zaduminus no baznīcas darbošanās izmeta, baznīca reti kad savas avis atstāj, tad jau laikam arī novadam viņi nebūt nav derīgi, lai nu ārdās līdzskrējēji jau viņiem ir Sisojeva un viņai līdzīgie, lai veicas

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 14:13

Lietotāju raksti