Ar ko labāka būs jaunā valdība? 1

Gunta Ļuļe, Alūksnes rajona padomes izpilddirektore:
Nav attīstības ceļa

Vadims Savkovs, Alūksnes vidusskolas skolotājs:

Jāizstāsta tautai patiesība

Arita Prižavoite, Ilzenes pagasta padomes priekšsēdētāja:
Trūkst ražošanas

Gunta Ļuļe, Alūksnes rajona padomes izpilddirektore:

“Mēs laikam sēžam pārāk tālu no “politiskās skatuves”, lai saprastu šodienas uzveduma patieso jēgu. Skatītāji un skatuves strādnieki gaida citus aktierus un optimistiskāku lugu, bet man izskatās, ka esošie aktieri samainīs kostīmus un turpinās to pašu sižetu. Iespējams, dažiem iemainītās lomas padosies labāk, ar to tad arī valdība būs ieguvēja. Ja nāks jauni aktieri, tiem savas lomas būs kādu laiku jāmācās, bet mēs gribam labu izrādi jau no šodienas. Tādi nu mēs esam: nezināma laime liekas derīgāka nekā pazīstama nelaime, kaut gan galvenās lomas tēlotājs teicās nelaimes būtību izpratis un glābšanas plānu izstrādājis. Varbūt pārējiem aktieriem nepatika plāns un tāpēc jaunus aktierus vajag meklēt vai vismaz kostīmiem mainīties? Ja tā, tad labāk būtu vien savu sižetu līdz galam nospēlējuši.
Visi gaida lugas atrisinājumu. Trakākais, ka biļetes uz šo izrādi esam pārdevuši arī ārvalstu kritiķiem. Gribētu noticēt, ka tas nav teātris, kur aktieru problēmas beidzas reizē ar izrādi un pieklājīgu honorāru, bet dzīve, kuru katrs dzīvojam ar noteiktu mērķi. Līdz šim neesmu atradusi pārliecinošu atbildi uz jautājumu, kāds ir mūsu valsts attīstības ceļš. Būsim banku, tūrisma vai “balto apkaklīšu” lielvalsts? Ar kuru nozari pelnīsim? Skaidri pateikt, pa kādu ceļu un kurā virzienā iesim - tas nu būtu pirmais, kas jāizdara.”


Vadims Savkovs, Alūksnes vidusskolas skolotājs:

“Jauna valdība bija vajadzīga, bet apšaubu, vai tādā sastāvā, kā pašlaik veidojas. Diemžēl līdzšinējā valdība nespēja valsti izvest no krīzes – ne ar to plānu, kas bija izstrādāts, un par kuru iedzīvotājiem principā nekas nav zināms. Ar Vislatvijas māju siltināšanas projektu, kas bija iecerēts, nevar izvest valsti no krīzes. Iedomājieties situāciju Alūksnē – sāksim piespiedu kārtā siltināt privātmājas un tā glābsim ekonomiku?

Uzskatu, ka principiāli ir jāmaina pārvaldes sistēma un tai nav obligāti jābūt partiju sistēmai. Vērojot pēdējā gada norises Saeimā, šķiet, ka mums ir iestājušies viduslaiki – cilvēki vadās pēc klana – šoreiz partijas – vajadzībām, pirmajā vietā nav izglītība, bet uzticība vai arī citas vērtības. Valdībā ir vajadzīgi profesionāli vadītāji. Turklāt nu jau mums vajadzīgi ne tikai profesionāli vadītāji, bet menedžēt spējīgi, jo Latvija saņems starptautisku aizdevumu. Latvijas politiskajai elitei pašlaik ir tikai 15 gadu, tā vēl veidojas un pagaidām ir nekāda.

Jaunajai valdībai ir jāizbeidz populisms un jāizstāsta tautai patiesība – cik grūti būs un kā tas ietekmēs katra cilvēka dzīvi. Nedrīkst aizmirst arī mikroekonomiku.”


Arita Prižavoite, Ilzenes pagasta padomes priekšsēdētāja:

“Manuprāt, jauna valdība bija nepieciešama. Ja līdzšinējais valdības vadītājs visu laiku saka, cik slikti ir un būs vēl sliktāk, bet tajā pašā laikā nevar piedāvāt nevienu pozitīvu risinājumu, domu, tad ir neapšaubāmi skaidrs, ka valdībai ir jāmainās. Var diskutēt par to, kā tas notiek šobrīd un cik veiksmīgi veidosies nākotnē. Var redzēt, ka gan cilvēki, gan ministri ir noguruši no finansiālajām problēmām – trūkst ideju. Ja vien atrodas cilvēki, kas šajos apstākļos vēlas strādāt un ir profesionāļi savā nozarē – lai strādā. Ministru amatus nevajadzētu dalīt pēc partiju piederības, bet cilvēku profesionalitātes un spējām.

Pirmais jaunās valdības veicamais darbs, manuprāt, būtu nodokļu sistēmas pārskatīšana. Nodokļu paaugstināšana nav radījusi labvēlīgu vidi uzņēmējdarbībai, tādēļ noteikti vajadzētu apsvērt iespēju nodokļus samazināt. Valstij vajadzētu iet uzņēmējiem pretī un noteikt, kuras ir eksportpreces, ko labi varēs realizēt ārvalstīs – tad arī vietējie ražotāji zinās, uz ko strādāt. Līdz šim ministriju līmenī tas nav darīts, tādēļ esam tur, kur esam. Mūsu valsts piedāvā labus pakalpojumus, bet trūkst ražošanas.

Viss notiks un mainīsies uz labu – nevajag domāt sliktas domas.”

Komentāri 1

aktrise

priekšvēlēšanu reklāmai- vāji pateikts. Ļuļei jāpāriet uz kādu teātri, labi orientējas teātra darbības principos. Mums jau te teātra gana spēlēts.

pirms 12 gadiem, 2009.03.09 08:00

Lietotāju raksti