ATKLĀTĀ VĒSTULE 8

Latvijas Valsts prezidentam Valdim Zatleram,
Ministru prezidenta vietas izpildītājam Eināram Repšem,

Saeimas priekšsēdētājam Gundaram Daudzem,
Ekonomikas ministram Artim Kamparam,
Zemkopības ministram Jānim Dūklavam,
Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūras direktoram Andrim Ozolam,
Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētājam, Rīgas vicemēram Aināram Šleseram

Augsti godātie kungi!

No 31. augusta līdz 2. septembrim oficiālā vizītē Latvijā uzturēsies Ķīnas Tautas Republikas delegācija. Vizītes laikā plānots pārrunāt divpusējo ekonomisko attiecību padziļināšanas iespējas un tas rada mums satraukumu par iespaidu, kādu šī vizīte atstās uz Latvijas valsti. Ķīnas Tautas Republikas delegācijas sastāvā ir vadošie valsts darbinieki. Ķīna pasaulē daudzkārt ir aicināta uzlabot situāciju cilvēktiesību jautājumu jomā un pārtraukt veikt noziegumus pret cilvēci.

Faluņgun ir sena ķermeņa un dvēseles pilnveidošanas mācība. 114 pasaules valstīs cilvēki ir varējuši novērtēt šīs prakses pozitīvo ietekmi un iespēju atgriezties pie morāles normām un garīgām vērtībām. Taču tikai Ķīnā pret šo garīgo atdzimšanu ir uzsāktas necilvēcīgas vajāšanas. Bijušā Ķīnas komunistiskās partijas līdera Dzjana Dzemiņa 1999. gada 20. jūlijā uzsāktās Faluņgun represijas ir padarījušas Ķīnu par valsti, kura pasaulē pazīstama ar smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem un šie noziegumi turpinās vēl šodien. Pasaules cerība ir tā, ka patreizējā Ķīnas valdība neturpinās uzsākto genocīdu pret savu tautu.

Mēs ceram uz veiksmīgu ekonomisko sadarbību ar Ķīnu, tomēr vispārzināms ir fakts, ka šīs valsts vienīgā un valdošā - komunistiskā partija tur ciešā pakļautībā visu tautu un vajā katru, kurš runā patiesību. Lielais nāves sodu skaits, no dzīviem Faluņgun praktizētājiem pretlikumīgi ņemtu orgānu transplantāciju bizness, paaugstinātu pilnvaru valsts struktūrvienība Faluņgun iznīcināšanai - “Ofiss 610”, vārda brīvības un uzskatu cenzūra, Laogai darba nometņu sistēma – tik nepievilcīga šobrīd ir šīs senās, tradīcijām bagātās valsts vizītkarte pasaules skatījumā. Ar nožēlu jāsecina, ka arī pasaules organizāciju sniegtās iespējas uzlabot situāciju cilvēktiesību jautājumā Ķīnā ir beigušās ar vēl krasāku šo apstākļu pasliktināšanos.

Demokrātiskā sabiedrībā veiksmīga ekonomiska sadarbība balstās uz godīgu pieeju no biznesa partneru puses. Nepieņemams ir vergu darbs, pasaules ekonomikas sagraušana ar lētām un nekvalitatīvām precēm, peļņas gūšana totalitāra režīma darbību pabalstīšanai. Latvijas valsts ir nosodījusi totalitāros režīmus, arī komunismu – vai varēsim būt mierīgi, ka par savu uzskatu brīvību un sirdsapziņas pārliecību mūsu sadarbības partneri Ķīnā netiks vajāti vai sodīti ar nāvi?

Aicinām Latvijas valdību atklāti izteikt savu nostāju turpmākai sadarbībai ar Ķīnas Tautas Republikas valdību un nepieļaut kompromisus jautājumos, kas skar cilvēku drošību un labklājību nākotnē kā Latvijā, tā arī Ķīnā.

Komentāri 8

Neskarot ekonomikas jautājumus kā galaproduktu starptautiskām attiecībām, vēstules autore gribēja teikt, ka svarīgi kā Latvijā, tā Ķīnā un arī visā citā pasaulē ir palikt cilvēkam. Nepalikt vienaldzīgam, ja blakus notiek nelaime vai tīša vardarbība, censties neieaugt pašapmierinātībā, vēlēties labu. Kādreiz bija darbs un alga, tagad rūgti jāmaksā par to, ka ne par ko nevajadzēja domāt un atbildēt un nav iegūtas nepieciešamās iemaņas dzīvē.

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 10:16

Cik tur bija 75% KTR kopbudžeta sastāv no ASV parādzīmēm??? Precīzi neatminos, bet katrā ziņā, štati ir nemērā parādā KTR un pie mazākās nesaskaņas var parāds tikt atprasīts rīt uz pusdienlaiku, tas nozīmētu ASV finansiālo bankrotu, vai arī kariņu, tātad... aber LV ir tagad parādā ASV par uzzīmētu ciparu bankas kontā citas bankas glābšanai absorbējot štatu inflāciju uz mūsu rēķina, tā ka velkam vien jostas ciešāk par godu visvarenajai nācijai, pacietīsim arī KTR vizīti....

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 22:24

zuze

Kaut kāds murgs! Var redzēt, ka cilvēkam nav ar ko nodarboties. Ar ko tad mūsu valdība labāka par komunistiem? Vismaz bija darbs un alga, tagad drīz nebūs nekā un vēl bērnu bērniem būs jāatmaksā paņemtie aizdevumi.

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 18:54

Iveta

Komunisma ideoloģija paredz cilvēka garīgas attīstības iznīcināšanu. Lai cilvēks pārstātu dzīvi vērtēt ar garīgām mērvienībām, bet pieņemtu, ka vienīgā un pareizā doma nāk no partijas lēmumiem. Arī Latvijā vēl šis tas palicis no vecās ideoloģijas, bet mums ir visas iespējas to apzināties un atvadīties no tā uz visiem laikiem. Tikai tas jādara pašiem.

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 09:53

sos

kas par murgainu rakstu,paši sūdos līdz ausīm ,bet te vēl pret ķīnu karos.

pirms 11 gadiem, 2009.09.01 17:50

Vakar Bauskā jau valdība ar specvienības rokām sadeva pa muti sievietēm. Kas tālāk?

pirms 11 gadiem, 2009.09.01 13:55

dz

Kāda tauta tāda valdība, mantkārīga un morāli pagrimusi, tikai sev sev.

pirms 11 gadiem, 2009.09.01 12:44

Naivā,

tas viss notiek arī Latvijā! Nav atšķirības vai cilvēku nogalina fiziski vai garīgi. Pie mums garīgie nāvessodi tiek izpildīti katru dienu!

pirms 11 gadiem, 2009.09.01 11:41

Lietotāju raksti