Atrasto sprādzienbīstamo priekšmetu neitralizē

Šorīt īsi pirms astoņiem Vidzemes reģiona Valmieras iecirkņa Operatīvās vadības nodaļā saņemts kāda 1980. gadā dzimuša vīrieša telefona zvans. Viņš informējis policiju, ka mežā atradis kādu, viņaprāt, sprādzienbīstamu priekšmetu un paņēmis to rokā.

Vēlāk pats no savas darbības izbijies un bailēs, ka priekšmets, kas atrodas viņam rokas, varētu sprāgt, izsaucis policiju. Notikuma vietā ieradušās vairākas policijas ekipāžas, ir norobežota teritorijā un no Rīgas ir izsaukta OMEGA.

Ap desmitiem saņemta informācija, ka vīrietis minēto priekšmetu rokā nav varējis ilgāk noturēt, viņam dots norādījums izmest to tuvumā esošā angāra virzienā. Priekšmets nav sprādzis. Speciālisti, kas ieradušies no Rīgas, to neitralizējuši.

Policija vēlreiz atgādina iedzīvotājiem necelt mežā vai uz lauka atrastus nepazīstamus, nezināmus metāla priekšmetus. Ja atrodat aizdomīgus priekšmetus, kas, iespējams, ir sprādzienbīstami, teritorija ir jānorobežo un par notikušo nekavējoties jāinformē NBS dežurants. Speciāli apmācīti cilvēki ieradīsies jūsu norādītajā vietā, novērtēs situācijas bīstamību, izņems tos un, ja nepieciešams, iznīcinās.

Lietotāju raksti