„AWARD” starptautiskā vasaras skola 2

No 21.līdz 25. jūlijam risinājās „AWARD” starptautiskā vasaras skola. Uz vasaras skolu bija ieradušies arī Alūksnes programmas jaunieši.

Tāpat arī dalībnieki bija ieradušies gan no mūsu kaimiņvalstīm Igaunijas un Krievijas, gan arī no tālākām zemēm – Nīderlandes(Holandes), Turcijas(Ankaras) un Izraēlas, bet tāpat, protams, tur bijām mēs – aktīvi jaunieši no visas Latvijas. Kopā 88 zinātkāri, jautri un atraktīvi cilvēki, gatavi uz visu, ko vasaras skola mums piedāvā. Jau pirmajā dienā pēc ierašanās visas pilsētu un valstu grupas sevi parādīja ar oriģināliem priekšnesumiem, visos iespējamajos veidos iejūtoties „Sprīdīša” tēlos - tos parādīja ar repu, ar dzeju, bet galvenais – pašos neiedomājamākajos veidos.

Nākošajā dienā, uzreiz pēc sadalīšanās 6 lielās grupās, visus sagaidīja dažnedažādas sporta aktivitātes: šaušana mērķī, kur katrs atstātais aplītis komandai nozīmēja “kilometru” pa soda apli, bet turpat blakus notika apseglošana un jāšana ar zirgu.

Tāpat arī varējām iemācīties kādu tautisko deju un izlikties, ka saprotam visus soļus. Jāpiezīmē gan, ka iztikām bez traumām, lai gan laiku pa laikam kāds uz kājas uzlēca gan. Vēl viena aktivitāte bija pašaizsardzība – uz viena cilvēka no grupas parādīja dažādus paņēmienus(auč!…) kā arī īsumā parādīja kūleņu un kritienu metodes pamatus.

Dienas favorīts viennozīmīgi bija braukšana ar Kanoe, pa 3 sasēdināti laivā ar airiem tikām izlaisti upē, kur varējām taisīt „dragreisus” veselas stundas garumā, visi lieliski manevrēja starp koku zariem. Kad laiks jau bija beidzies tā vien gribējās vēl pāris kilometrus pavizināties un izbaudīt braucienu.

Turpat netālu mūs sagaidīja Ilgonis Balodis savā jahtā “Santa Rita” un parādīja uz ko tā ir spējīga. Tā vien likās, ka vēl vairāk sasveroties jahta apmestu salto... Diena bija vējaina, bet saulaina un tas neatturēja drošākos sēdēt pašā priekšā un ķert šļakatas.

Vakarpusē mūs sagaidīja „AWARD” stila netradicionālās sporta spēles, mēs visi varējām iemēģināt roku “šķēpa mešanā”, kur šķēpa vietā bija rabarberi, tāpat arī saudzīgi noķert komandas biedra mesto olu, kā arī daudzi citi uzdevumi, kurus vārdos aprakstīt ir grūti.

Trešā diena mūs sagaidīja ar vairākiem pārsteigumiem – šī diena bija paredzēta dažādu prasmju iegūšanai! Katram bija jāpaslauc kaza, un, lai kā arī daži apgalvotu, ka kaza jau ir tukša, tas izdevās katram. Pēc tam devāmies sataisīt savu sieru un sakult sviestu, cik nu labs sanāca, bet visi pie siera tikām. Nākošie sarakstā – „Skūbiji”, šo nosaukumu atšifrējām tikai nonākot apmācības vietā – iemācījāmies sataisīt aproces no „Skūbijiem” (gumijas striķīši). Kad aproces bija savītas, (cik nu taisnas tās katram sanāca, bet sanāca katram) devāmies iemācīties pamatus blokflautas spēlēšanā, daži pat atklāja sevī jaunu talantu spēlēt, kam tā bija flauta, kam nervi, bet talantu daudz!!!

Šajā dienā bija arī jāuztaisa sols savai komandai, dažiem sanāca pat kas līdzīgs dīvānam...viena komanda uztaisīja arī galdu! Katrā ziņā 2 līdzīgus atrast nevarēja!

Vakarā notika talantu šovs, kur katrs vasaras skolas dalībnieks varēja citiem parādīt savas prasmes, tika dziedātas dziesmas, spēlēta ģitāra, skaitīta dzeja, jaunsargi parādīja mazu kaujas taktikas demonstrējumu.

Priekšpēdējās dienas rīts pienāca satraukumu pilns – tā bija ekspedīcijas diena! Katrai komandai bija jāizvēlas 16 km garš maršruts. Daži gāja gar jūru, citi pa mežu, daļa pa ceļu - pilnīgi brīva izvēle! Ekspedīcijas laikā bija jāpilda dažādi uzdevumi, tie vēl jo vairāk saliedēja komandas. Pēc ekspedīcijas visi bija noguruši, bet priecīgi par padarīto, vakarā notika komandu sacensības nakts trasē.

Visu nakti pirms prombraukšanas nometnē skanēja smiekli, nogurušie gulēja, bet izturīgākie steidza ķert pēdējos vasaras skolas mirkļus ar jaunajiem draugiem.


Pēdējā vasaras skolas diena - skumjās atvadas, telšu kārtošana, noslēguma ceremonija un cieši apskāvieni visiem, visiem jaunajiem draugiem.

Nav iespējams izstāstīt visu, pat nevar atrast vārdus lai visu pienācīgi aprakstītu – tas ir jāredz un jāsajūt pašam! Ikviens jaunietis un bērns, kas grib iesaistīties „AWARD” programmā un pats sevi attīstīt, iegūt jaunus draugus, jaunas prasmes, pieredzi, paplašināt redzesloku un 100% jautrību to var izdarīt! Tikai sazinieties ar Ināru Roziņu – cilvēku, pateicoties kuram mums Latvijā šī programma tik ļoti izaugusi. Neapšaubāmi milzīgs paldies ir jāsaka Valsts Jaunatnes Iniciatīvu Centram kā šīs programmas ieviešanas Latvijā īstenotājam! Latvijā ātri aug šīs programmas izplatība un gandrīz visos rajonos ir kāda grupa, kura strādā pēc šīs programmes.

Lielu lielais paldies ir arī jāsaka Alūksnes grupas vadītājai Inesei Ločmelei, kura palīdzēja sagatavoties šai vasaras skolai: “Paldies, skolotāj, par jaukajām idejām! Noderēja ”


Šī vasaras skola ikvienam tās dalībniekam paliks neaizmirstama kā pati jautrākā, atvērtākā un draudzīgākā, bet kad mums kāds uzdos jautājumu “kur tu visvairāk vēlētos būt”, mūsu atbilde vienmēr būs – „AWARD” vasaras skolā!!!

Komentāri 2

Dārta

skaists laiks tas bija! ;)
bet būs vēl tik pat labi un vēl labāk! ;)
p.s. labi,ka nemaimirsti pieminēt jautro pē[dejo nakti! :D

pirms 12 gadiem, 2008.09.02 20:06

vineta

Nu malači, alūksnieši!
Tā lasu, ka esat jauki pavadījuši laiku. un ar rokassprādzēma arī gājis labi. ;)
tas priecē. :)

Arī rakstiņš jauks un interesants jums padevies.. Tā tik turēt.
ps. mīlu AWARDu.

pirms 12 gadiem, 2008.09.01 18:14

Lietotāju raksti