Bibliotēkā apkopo Virešu pagasta vēsturi

Vidagas bibliotēkā 14.oktobrī notika Vispasaules Pasta dienai veltīts pasākums. Uz pasākumu tika uzaicināti esošie un bijušie pagasta pastu darbinieki.  Bibliotēka cītīgi strādāja pie Virešu pagasta pastu vēstures izzināšanas. Runājām ar pagasta cilvēkiem, kuri vēl atceras senos laikus, kad pagastā bija divas pasta nodaļas - gan Vidagā, gan Virešos.

Virešos pasts pastāv kopš 1920.gada un ir pārdzīvojis gan pievienošanu, gan optimizāciju. Vidagas pasta nodaļa 2007.gada oktobrī tika pievienota Virešu pasta nodaļai. Kopīgi pie kafijas tases atcerējāmies pastu dzīvi, kura visos laikos bijusi gana interesanta un katrā laika periodā ar atšķirīgām iezīmēm. Pasta darbu darījuši cilvēki, kuri ir apzinīgi un precīzi. Pasākuma izskaņā sanākušie pasta darbinieki rakstīja telegrammas „Latvijas Pasta” vadībai ar novēlējumiem un ieteikumiem. Viens no ieteikumiem bija, lai „Latvijas Pasts” nepaliek tikai vēsture. Bibliotēka turpinās apkopot pagasta pastu vēsturi, un labprāt uzklausīsim katru, kurš sniegs kādu informāciju.

27.oktobrī Vidagas bibliotēkā uz tikšanos ar zemnieku saimniecības „Mauriņi” īpašnieci Gunitu Virku un viņas meitu Kristīni tika aicināti visi, kas interesējas par veselīgu dzīvesveidu. Šoreiz runājām par ārstniecības augiem. Vislabākā aptieka ir pati daba. Gunita dalījās pieredzē par ārstniecības augu vākšanu, žāvēšanu, pielietošanu. Pasākuma gaitā runājām par to, cik svarīgi ir dzīvot saskaņā ar dabu. Šībrīža ekonomiskie apstākļi mudina radoši domāt un rast arvien jaunas idejas, ko var realizēt. Tā arī zemnieku saimniecība „Mauriņi” ir savu produkcijas klāstu papildinājusi ar ārstniecības augu maisiņiem, spilveniem un segām no savu aitu vilnas un citām interesantām lietām. Viņu produkcija bija apskatāma un baudāma pasākuma gaitā. Pasākumā vēl mūs uzrunāja un muzikālo apsveikumu bija sagatavojusi Virešu saieta nama jaunā vadītāja Santa Sāre.
Vidagas bibliotēka strādā pie Virešu tautas nama vēstures materiālu apkopošanas  un fotomateriālu izstādes veidošanas, kura būs apskatāma Virešu saieta nama atklāšanā 20.novembrī.

Lietotāju raksti