Cer apkopot Vidzemes vietu un cilvēku stāstus

Gaujas Nacionālā parka Informācijas centrs ir iecerējis grandiozu projektu – apkopot Vidzemes vietu un cilvēku stāstus. Lai to paveiktu, mums, protams, ir nepieciešams vidzemnieku atbalsts.

Ikviena ģimene glabā nostāstus par to, kā iepazinušies viņu vecvecāki, kādi īpaši notikumi norisinājušies māju apvidū, kā tās ieguvušas savus vārdus, kādi smieklīgi, neparasti, baisi vai varonīgi atgadījumi piemeklējuši senčus, paziņas, ģimenes locekļus, kaimiņus vai varbūt pašus…

Līdztekus „lielajai” vēsturei, kura aprakstīta skolas mācību grāmatās, dzīvo arī „mazā” vēsture – cilvēku stāsti, kuros tāpat kā „lielajā” ierakstīta vietas mentalitāte un liktenis.

Arī Krišjānim Baronam kāda tautasdziesma bija pati pirmā. Un reti kurš varēja iedomāties, par cik grandiozu projektu tas izvērtīsies.

Mēs aicinām jebkuru vidzemnieku sūtīt mums savus stāstus – vai nu rakstiskā veidā uz e-pastu [email protected] vai nofilmējot teicēja stāstīto un uzliekot uz servera failiem.lv/vidzemes_legendas. Rakstītajam varat pievienot arī fotogrāfijas, kurās redzams – teicējs, māja vai jebkura vieta, par kuru ir stāsts. Stāsta apjoms var būt dažāds – no dažiem teikumiem līdz pāris lapaspusēm.

Mēs tos apkoposim, un tie vienkop būs lasāmi mājaslapā www.gnp.lv

Bet šā gada 2.augustā tiksimies pasākumā Vidzemes leģendas pie Zvārtes ieža, kur varēsim redzēt filmu, kura tapusi, apkopojot rakstītos un video stāstus, darbosies radošās seno amatu darbnīcas – iemācīsimies liet sveces, gatavot māla traukus, grebt spēka karoti, spēlēsim stipro vārdu spēles – aizsardzībai, mīlestībai un veiksmei, būs brīvā akmens tribīne, no kuras dalīties stāstos, jautras rotaļas bērniem un citas interesantas lietas. Būsim parūpējušies, lai komfortabli un priecīgi šai vienā no skaistākajām vietām ar īstu vidzemnieku kopā nākšanas garu pavadītu skaistu sestdienu.

Visaizraujošākā stāsta autoru gaida stipra balva.

Lietotāju raksti