Cik „draudzīgs” Alūksnes ezers ir priekš malu zvejniekiem? 7

Gints Teterovskis, Alūksnes pilsētas pašvaldības policijas inspektors:
Sadarbojas ar makšķerniekiem

Igors Zvejnieks, pašvaldības iestādes „Alja” direktors:
Samazināt var, bet ne izskaust

Juris Ločs, Alūksnes pilsētas domes pilnvarotā persona zivju resursu aizsardzībā:
Sodi liek padomāt

Gints Teterovskis, Alūksnes pilsētas pašvaldības policijas inspektors:

Alūksnes ezerā pārkāpēji parādās bieži, taču daudzi no viņiem nemaz netiek atklāti. Vakar no rīta paveicās: noķērām divus, kas vēl pirms sezonas sākuma atradās ezerā ar airu laivu un nārsta laikā bija noķēruši divas līdakas. Protams, lai rezultāts būtu efektīvs, pārbaudes jāveic regulāri, tomēr tas prasa lielu pacietību un enerģiju. Mums ir laba sadarbība ar Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes inspektoriem, kā arī pašvaldības iestādes „Alja” darbiniekiem. Nu viņiem ir pievienojušās Alūksnes pilsētas domes pilnvarotās personas zivju resursu aizsardzībā, kas dod savu ieguldījumu. Tāpat paļaujamies uz ziņotājiem no pašu makšķernieku vidus, kas, atrodoties ezerā, var fiksēt veiktos pārkāpumus. Varu teikt, ka šobrīd darām tiešām maksimāli daudz, lai atklātu malu zvejniecības faktus, jo jau tagad var just, ka pamazām pārkāpēju skaits ir samazinājies.

Igors Zvejnieks, pašvaldības iestādes „Alja” direktors:

Cik aktuāla malu zvejnieku problēma ir Alūksnes ezerā? Ļoti aktuāla, jo salīdzinājumā ar citām vietām šeit nelegāli cenšas zvejot ļoti daudzi. No pieredzes zinu, ka, tikko aiziesi gulēt, tā viņi būs klāt, jo tie, kas grib to darīt, tie zina, kur tu kurā brīdī esi: ir mašīna pie mājas, var braukt ezerā; mašīna ir ezera tuvumā, tātad jāpagaida. Par to, ka viņiem ir savi ziņu pienesēji, var pārliecināties, ja pēkšņi, piemēram, aizbrauc ezerā ar citu laivu. Tad ir pavisam citādi rezultāti. Katrā ziņā cīņa nav bezcerīga, jo salīdzinoši ar citiem gadiem pārkāpumu skaits ir niecīgs. Arī personu skaits, kas iesaistīti pārkāpēju atklāšanā ir palielinājies. Tiesa, pilnībā izskaust malu zvejniecību diez vai ir iespējams. Ja ir valstis, kur pietiek pateikt, ka nedrīkst, tad Latvijā ir tā, kamēr desmit reizes pa pirkstiem neiedot, tikmēr nesaprot.

Juris Ločs, Alūksnes pilsētas domes pilnvarotā persona zivju resursu aizsardzībā:

Kādreiz tā malu zvejniecība bija stipri vairāk izplatījusies. Tagad ar visiem tiem lielajiem sodiem viens otrs ir sācis raustīties. Ja, piemēram, agrāk tīklus varēja uzķert gandrīz ik reizi, kad brauci makšķerēt, tad tagad tas notiek retāk. Šogad cīņā pret malu zvejniekiem ir iesaistījušās arī pilnvarotās personās, pie kurām piederu arī es. Vairums šo cilvēku strādā darba brīvajā laikā. Visbiežāk, kad paši dodas makšķerēt un tad vairāk redz, kas uz ezera notiek. Ir arī jau pirmie rezultāti, kad atklāti tīkli, tā ka viss notiek. Ja vēl būtu labāks aprīkojums, kas ļautu jau pa gabalu noteikt, ja notiek kaut kas nelegāls, tad būtu pavisam labi. Galu galā tas viss tiek darīts tikai ezera labā, jo domāju, ka tie, kas ir pieķerti un bargi par to samaksājuši, nākamreiz padomās, pirms atkārtos to pašu, ņemot vērā, ka tie sodi nav no mazajiem.

Komentāri 7

zvejnieks

Muļķības!Katru pavasari ēdu un ēdīšu līdakas!

pirms 12 gadiem, 2009.05.02 07:10

kampars

Kurš tad nau ēdis no manas siles lai piesakas? Apmēram tā patlaban domā suņa galva.Pirmā rindā jau nu varētu būt jaunalūksnes visuvarenā?.........

pirms 12 gadiem, 2009.05.01 10:17

...MĒS TAGAD TEV SASTĀDĪSIM KONKURENCI... ZUŠU ĶERŠANĀ :D

pirms 12 gadiem, 2009.04.30 16:36

PILNVAROTAIS

"SUŅAGALVA" TĀPĒC KA SUŅĀDAS CEPURE!!! UN NE UZ KĀDU D BURTU VIŅŠ VISUS NESŪTA!!! UN VISPĀR - "SUŅAGALVA" TURIES -MĒS NĀKAM.....

pirms 12 gadiem, 2009.04.30 16:06

Suņa galva :), nu kurš izstāstīs story kāpēc suņagalva :D :))
Un kurš izstāstīs kas viņam rados, ka neķerās klāt i ne Hamanis? Suņagalva pasūta visus uz D burta, cilvēkam ezers jau vai 20 gadus vienīgā nodarbošanās, da lai hoģbi, vismaz nezog, i kartes un licences nopērk visas ko prasa, vot varētu aizpildītas nodot atpakaļ, lai rezd cik īsti ir noķēris :)

pirms 12 gadiem, 2009.04.30 13:53

atbilde

Šo jautājumu vajadzēja uzdot Suņagalvai! Viņš varētu pastāstīt vairāk nekā šitie visi trīs kungi kopā!

pirms 12 gadiem, 2009.04.30 12:32

Lietotāju raksti