Cik gatavi mācību gada sākšanai ir skolēni un skolotāji? 4

Gunta Grigore, Alūksnes vakara (maiņu) neklātienes vidusskolas direktore:
Vakarskolā cenšas palīdzēt audzēkņiem

Laima Poševa, Gaujienas tautas nama vadītāja:

Var atrast apģērbu un apavus

Maija Kārkliņa, Apes novada sociālā darbiniece:
Mazturīgos iedzīvotājus sastop mežā

Gunta Grigore, Alūksnes vakara (maiņu) neklātienes vidusskolas direktore

Mūsu audzēkņiem, kuri ir maznodrošināti, rodas problēmas sagatavoties skolai. Jaunieši ir no daudzbērnu ģimenēm, savukārt pieaugušajiem ir ģimenes, kurās savi bērni jāgatavo skolai. Cenšamies atbalstīt, iegādājoties mācību grāmatas un nodrošinot iespēju gatavot stundas skolas bibliotēkā.

Mūsu skolotāji ir lieli optimisti, bet valsts attieksme rada raizes. Nejūtamies vainīgi par to, ka ir krīze, jo savu darbu esam darījuši godprātīgi. Vairāki pensijas vecuma pedagogi ir pārtraukuši darbu, un ir arī tādi, kuri gaida 1.septembri, lai redzētu, kāda ir situācija. Tiesa, šo skolotāju trūkums neradīs grūtības mācību priekšmetu pasniegšanā. Ir piedāvājumi no citu skolu pedagogiem, kuri ir gatavi uzņemties slodzi. Vērtēsim un tad izlemsim, kā labāk rīkoties.  


Laima Poševa, Gaujienas tautas nama vadītāja

Lai palīdzētu sagatavoties skolai, pirmo reizi rīkojam akciju, kurā var nest apģērbu un apavus, ja tie ir vēl lietojami, bet kļuvuši par mazu. To vietā  var saņemt citu atnestās lietas, kuras ir noderīgas. Tāpat skolēniem vairs nav vajadzīgas mācību grāmatas, kad pāriet uz nākamo klasi. Nes arī skolas somas un rotaļlietas mazākiem bērniem. Akcija ir ļoti izdevusies, tāpēc prieks par iedzīvotāju atsaucību. Tā bijusi divas nedēļas. Katru dienu pat vairākas reizes varēja meklēt un atrast noderīgas lietas.

Pie mums ir arī akcijas “Skolas soma” ziedojumu kastīte, kurā krājas nauda. Pagājušajā gadā vairāki mūsu pirmklasnieki saņēma dāvanu karti mācību piederumu iegādei, tāpēc ceram, ka arī šogad tāda iespēja būs. Tieši šo piederumu iegāde ir ļoti dārga.

Šādu akciju rīkosim arī, tuvojoties ziemai, kad varēs apmainīties gan ar slēpju zābakiem, gan ar ziemas apģērbiem.

Maija Kārkliņa, Apes novada sociālā darbiniece

Cenšamies palīdzēt  ģimenēm sagatavoties skolai, taču šīs iespējas ir minimālas, jo vispirms ir jānodrošina garantēto minimālo ienākumu pabalsta izmaksa. To izmaksa strauji palielinās, tāpēc cenšamies piesaistīt citus resursus. Ceram uz akcijas “Skolas soma” atbalstu trūcīgajām ģimenēm. Redzu, ka visi daudzbērnu un trūcīgo ģimeņu vecāki dodas uz mežu lasīt ogas un sēnes. Tur es viņus sastapu, jo arī pati atvaļinājuma laikā bieži biju mežā. Šogad dabas veltes ir vairumā, un cilvēki tās izmanto, lai nopelnītu. Labs atspaids ir pārtikas pakas trūcīgajiem iedzīvotājiem, kuras tagad sāk dalīt. Tas nozīmē, ka mazāk ir jātērē pārtikai un var atlicināt skolas preču iegādei.  Ja ģimenē ir vairāki cilvēki, tad pārtikas pakas ir labs atspaids. Turklāt šos produktus var arī ņemt līdzi skolēni, kuri mācās citur.

Komentāri 4

***

Nu, skumji... Pirmās brīvvvalsts laikā pēc 15 gadiem jau bijām sasnieguši cienījamu labklājības līmeni, un tas notika pēc kara un Brīvības cīņām. Tagad nebija kara, pagājuši 18 gadi, bet mēs esam statusā būt, vai nebūt.Šausmīgi lasīt šīs frāzes par pārtikas pakām, skolām, slimnīcām un vienkārši nelaimīgiem cilvēkiem, un lai neviens man nesaka, ka tikai paši esam vainīgi. Tie, kam bija uzticēta šīs valsts vadība, vienkārši nav godprātīgi darījuši savu darbu un domājuši tikai par savu pašlabumu un domā joprojām...

pirms 12 gadiem, 2009.08.23 18:10

zina

visu gribētā, tizlā ES iznīcināja jebkādu ražošanu Latvijā, jo viņiem ir pārprodukcija un Latvija vajadzīga, lai būtu kur visu saražoto nogrūst... bet latviešiem izbeidzās nauda... es par izstāšanos no ES- labāk vēlu nekā nekad(nevajadzēja nemaz iekšā stāties)

pirms 12 gadiem, 2009.08.23 16:42

nauda

vai ne... pārtikas pakas. pirms divedsmit gadiem mums solīja cilvēka cienīgu dzīvi un apstākļus, darbu un iztiku neatkarīgā valstī. tagad - mums atņēma pēdējo, darbu-algu, kam neatņēma - samazināja līdz zemiskumam. labs atspaids... kauns par šo valsti. pataisīja par ubagiem.

pirms 12 gadiem, 2009.08.22 17:22

mamma

BAILES DOMĀT , NEZINU PA KO LAI SAPĒRK VAJADZĪGO

pirms 12 gadiem, 2009.08.21 17:01

Lietotāju raksti