Cik ienesīga šogad varētu būt tūrisma joma? 3

Santa Svara, Alūksnes pilsētas tūrisma informācijas centra darbiniece:
Apceļos vairāk Latviju

Ingūna Dovgāne, Alūksnes rajona padomes galvenā speciāliste – tūrisma darba organizatore:

Vēlas atgriezties Alūksnē

Astra Binde, Apes pilsētas ar lauku teritoriju domes tūrisma darba organizatore:
Pieprasīta būs aktīvā atpūta

Santa Svara, Alūksnes pilsētas tūrisma informācijas centra darbiniece:

- Tūrisms Alūksnē ir ļoti nozīmīgs, jo tā ir viena no galvenajām peļņu nesošajām nozarēm. Tajā pašā laikā, ja runā par tūrisma turpmāko tūrisma attīstību, tad prognozes uz šo brīdi ir ļoti bēdīgas – kad nesen bijām tūrisma forumā, profesionāļi prognozēja, ka apmēram 40 procenti tūrisma uzņēmumu varētu bankrotēt. No otras puses pastāv iespēja, ka sakarā ar krīzi cilvēki vairs nevarēs atļauties ceļot uz ārzemēm tik daudz, cik līdz šim. Tas nozīmē, ka tā naudiņa, ko tūristi būtu iztērējuši ārzemēs, visticamāk, paliks tepat, Latvijā, un, cerams, arī pie mums. Katrā ziņā šobrīd iespēju robežās tiek strādāts pie tā, lai tūristu plūsma mūsu pusē nesamazinātos. Varbūt mēs vēl nevaram konkurēt ar Siguldu un Cēsīm, kur ar tūrisma jomu saistītā kultūra pastāv daudz ilgāk, tomēr arī mums ir savas unikālās lietas, kas varētu piesaistīt arvien vairāk apmeklētāju.

Ingūna Dovgāne, Alūksnes rajona padomes galvenā speciāliste – tūrisma darba organizatore:

- Es ļoti ceru, ka izejošais tūrisms, kad bija vērojama tendence ceļot ārpus Latvijas, tagad mazināsies un cilvēki vairāk sāks ceļot tepat pa Latviju. Līdz ar to, nevajadzētu mest plinti krūmos, bet apsvērt, cik lietderīgi šo situāciju mēs varētu izmantot. Domāju, ka šajos apstākļos noteikti varētu izdzīvot ģimeņu tūrisma uzņēmumi, kuri pārtiek paši no saviem resursiem un kuriem nav vajadzības algot strādniekus. Tāpat varu teikt, ka pēdējos gados mūsu rajonu sāk apgūt igauņi un lietuvieši. Arī nesen notikušajā izstādē „Balttour 2009” par intereses trūkumu mēs gluži nevarējām sūdzēties. Pozitīvi, ka pie mums klāt nāca cilvēki, kas Alūksnē jau vismaz vienreiz ir bijuši un tagad interesējās par to, kas šeit ir jauns. Tie vairs nebija neko par Alūksni nezinošā cilvēku daļa, bet tādi, kuriem jau ir konkrēti mērķi un intereses.

Astra Binde, Apes pilsētas ar lauku teritoriju domes tūrisma darba organizatore:

- Pašreizējie apstākļi  valstī un pasaulē  rāda, ka arī tūrisma nozarē gaidāms sarežģīts grūts laiks.  Domāju, ka tūrisms  Latvijā  turpinās attīstīties, jo ceļotprieku neviena krīze nespēs atņemt. Daudzi izstādes  „Balttour 2009” apmeklētāji  atzina, ka  šovasar nevarēs  vairs atļauties aizbraukt uz ārzemēm, bet Latviju apskatīs labprāt. Nāksies  pielāgoties jaunajai situācijai,  izdomāt  jaunus, interesantus piedāvājumus, kā arī   efektīvi un piesaistoši tos  reklamēt.  Neizbēgami būs jāpazemina cenas, vienlaikus nezaudējot  piedāvājuma kvalitāti, laipnu apkalpošanu, tad tūrists vēlēsies šeit atgriezties vēlreiz. Domāju, ka pieprasīti  būs tūrisma uzņēmēji, kas piedāvā  veselības uzlabošanu, aktīvu atpūtu, pārgājienus. Mēs Apē gaidām daudz viesu uz tradicionālo  motokrosu, velomaratonu,  kā arī uz  32.Latvijas puķu draugu svētkiem jūlijā. Šie un citi  pasākumi arī veicinās  interesi par mūsu novadu un tā apceļošanu.

Komentāri 3

PZC.... skataties, ka Alūksne nepaliek pa tūrisma meku!

pirms 11 gadiem, 2009.04.19 09:22

es

piekrītu, tas gan ir asprātīgi, ka Alūksnes ienākumi ir galvenokārt no tūrisma?

pirms 11 gadiem, 2009.02.16 10:30

tūrists

Ak dievs - tūrisms viena no galvenajām peļņu nesošajām nozarēm..... :D:D Kur dome ir izrāvusi tādu spečuku ???

pirms 11 gadiem, 2009.02.15 22:47

Lietotāju raksti