Cik maksā smaids, dakterīt? 14

Bija man te nesen gadījums. Ziniet, sēņojām mēs kopā ar sievu, saplūcāmies drusku tur un pēc tam mājās, sēnes tīrīdami... Vārdu sakot, guvu sadzīves traumu. Tā sanāca, ka nazis izkrita no rokām... sievai un caurdūra manu plaukstu. Ko nu? Es bāls un šokēts. Sieva aši jūdza bērīti un veda mani uz slimnīcu, uz uzņemšanas nodaļu.

Ieved mani tur viņa tik trauslu kā ziedlapiņu, bet tur neviena nav. Pēcāk izrādījās, ka ir blakusistabā – dāmas kleitas piemēra un komentē: pirkt vai nepirkt? Mēs pacietīgi gaidām. Es tikām klusi noasiņoju. Jau viss esmu nopilējis kā aizkauts suķis. Te beidzot viena, kas laikam ir daktere, panāk mums pretim un nīgri saka: “Ko tad jūs te nācāt, ko sēžat? Ejiet meklēt ķirurgu!”


Vārdu sakot, mēs ar sievuku tik ļoti sen neesam bijuši slimnīcā, ka nemaz nezinājām, ka te iedibināta jauna kārtība. Uzņemšanas nodaļa tagad kļuvusi par tādu vietu, kur mediķes relaksējas. Tā ir tāda kā vieta, kur viņas pašas tikai drīkst iet un tusēt. Pacientiem pašiem jānosaka sev diagnoze, jāizvērtē, vai dzīvība jebšu nav apdraudēta un jāizdomā arī, pie kura speciālista pa tiešo vērsties. Es tikai vienu nesaprotu – vai mums joprojām ir bezmaksas medicīna jebšu man pašam ķirurga kabatā jāmaksā par to, ka viņš man nazi izvelk no rokas? Bet varbūt pa priekšu jāiet norēķināties uz slimnīca kasi par pakalpojumu un tikai pēc tam raus nazi laukā? Kamēr es šitā gremdējos pārdomās, ar asinīm noliedams uzņemšanas nodaļu, dakteres sašutums sakāpa viņai vaigos: “Kas te sakops aiz jums? Kas par to samaksās?”


Es kaut kā tajā mirklī jutos tik viegli... Nekādu dusmu manī nebija. Drīzāk pat kļuva jautri. “Saulīt, es sakopšu. Kur grīdas lupata?” teicu es. A šī aizgāja projām purpinādama. Es vēl nopakaļ saucu: “Es samaksāšu par to, ka apgrūtināju, ka pieķēzīju. Dakterīt, bet cik maksā jūsu smaids, cik iejūtība, cik laipnība? Parādiet, lūdzu, cenrādi! Es esmu maksātspējīgs!”


Neviens vairs manī neklausījās. Un mana sieva vismazāk. “Beidz, Teni, māžoties,” viņa sacīja un izrāva man pati saviem spēkiem nazi no rokas. Tad izvilka no manas kabatas šņabja pudeli (dēļ tās jau arī mums bija izcēlies tas skandāls), dezinficēja rētu, izgāžot visu saturu man uz brūces. Es iekliedzos kā dzemdību sāpēs. Visas uzņemšanas nodaļas dāmas saskrēja skatīties. Tad sieva nolika uz asinīm un degvīna pielietās grīdas arī tukšo pudeli un nošņācās kā odze: “Tā, dāmas, sakopsiet aiz mums. Un mēs nudien par to nemaksāsim. Par kaut ko taču arī jums algu piešķir no mūsu, nodokļu maksātāju, kabatām. Un neceriet, ka mēs v ēl te nāksim. Lai jūsu bodi klapē ciet. Neiebilstam.”


I viss. Lūk, ticiet vai ne, bet tā bija!

Komentāri 14

www

Nu jā slimnīcu drīz slēgs,bet par to jau galvenā slimnīcas vadība zināja 2008.g.decembrī un viņai kā arī rajona vadībai bija jāmeklē alternatīvs variants,bet Kauliņas kundze negribēja savu mīksto un bagātīgo krēslu zaudēt.Jā mēs dosimies uz blakus rajoniem un izbaudīsim"SUPER LAIPNOS"speciālistus,bet Alūksnes slimnīcā būs beidziestas nenormālai bardaks.Tikai žēl to speciālistu,kas Alūksnes slimnīcā strādāja godprātīgi.Pie mums slimnīcā arī ir ļoti labas un laipnas māsiņas kā arī labi speciālisti.Žēl visa tā.

pirms 12 gadiem, 2009.08.21 14:45

paciente
p.s.jāā, Tenis bijis nokaitināts ne pa jokam... tik, domāju, vai tā varēja būt - iedūries nazis un mediķi nereaģē... Tur ir nekārtības, bet vai tik traki..

pirms 12 gadiem, 2009.08.20 15:36

paciente (dekl.dz.v. - Gulbene)

Lai arī esmu savas dzimtās pilsētas patriote, šis uzrakstītais gabals ir par Gulbenes slimnīcas uzņemšanas nod.. Un Tenis, cik zinu, ir mans novadnieks. Kāpēc viņš ir autors šādam feļetonam?? Liekas, atbilde nav tālu jāmeklē.... - veselība mums visiem pa reizei sastreiko.

pirms 12 gadiem, 2009.08.20 15:10

O, jā...Bet, mīļie cilvēki, nenoliedziet, ka slimnīcā bij(un varbūt vēl joprojām ir) šāda "nelaipnības" problēma...Cilvēks nav vainīgs, ka ir saslimis un vajag sniegt palīdzību...Tad kādēļ ir tik šausmīgi grūti vienkārši darīt savu darbu ar nedaudz iejūtības piedevu. Cilvēkos ir tik daudz rūgtuma un vilšanās. Kā jūs, mīļie mediķi, nevarat atzīt savu vainu. Un tas nav normāli, ka cilvēkam, kurš cieš ir jājūtas pazemotam un niecīgam, aiziejot pie visvarenajiem palīdzības sniedzējiem. Mieļie - visa sāls attieksmē. Bet cilvēki jau tagad neiet lūgt palīdzību, jo ir rūgta pieredze(jo nav jau jēgas), labāk jau paciesties, sak, varūt pāries...

pirms 12 gadiem, 2009.08.20 10:45

gulbēniete

Cik zinu tad tas Tenis Nieze ir no Gulbenes. A par kuru slimnīcu ta raksts???? Teni!!!!!

pirms 12 gadiem, 2009.08.18 19:08

Nu drīz Alūksnes slimnīcu slēgs.... un tad mīļie komentētāji Jūs visi varēsiet doties uz blakus rajoniem un izbaudīt turienes "super laipnos" speciālistus. Tad nevajadzēs ne rindās sēdēt un arī uzklausīti būsiet gana ātri!!!!
Bet ir gan tāds teiciens par špļaušanu akā no kuras jādzer. Es gan novēlu jums pieminēt savas nievas un tās kādreiz arī nožēlit... No sirds novēlu lai jums tiešām SĀP!!!

pirms 12 gadiem, 2009.08.18 19:06

Fokts

Te rakstitam piekritu, uznemsana kartibas nav, savulaik tur bijusas jautras iedzersanas, nekaunejas pat no slimniekiem , biju reiz pec palidzibas iegriezies , uznemsanas edamtelpa bija tads troksnis, kad mani ne dzirdeja ne ieveroja , uzgalda sampaniesa pudeles zacene personals bija manami sartiem vaigiem. Vajadzeja tadus ar pantu atlaist no darba.

pirms 12 gadiem, 2009.08.17 07:45

rakstiņa forma plāna, bet paceltā problēma akuāla

pirms 12 gadiem, 2009.08.16 23:25

bet

Šitas jau nav vairs prastais humors, bet var nosaukt par bēdīgo.

pirms 12 gadiem, 2009.08.16 23:05

...jā...jā...

Nu tad beidzot...Kāds šo problēmu ir uzlicis arī uz papīra...Tīri cilvēcīgi nu vajag jau mediķiem ar to darbu, jo ģimene ir jābaro, i kleita kāda jānopērk....Bet...Lai cik tas nebūtu skumji laipnību par naudu jau nenopirks...

pirms 12 gadiem, 2009.08.15 15:40

dfg

Mēs pacienti ne pie kā ne esam vainīgi ,kad aizbraucam uz simnīcu uz uzņemšanas nodaļu mums sāp,bet kad ieejam uzņemšanā un ieraugām piepūtušās sejas(it kā mēs būtu kaut kur vainīgi) sāk sāpēt vēl vairāk.Nepatīk nestrādājiet,domāju tagad būs kas strādā,un slimnīcā pietiek gan laipnu un smaidīgu felšerīšu.Par to būtu japadomā feršerītei vārdā Dagnija,personīgi pašam ir nācies pie viņas nokļūt,kad sēdi kā muļķis,bet viņa vai nu sit klaču vai nu skraida no viena kabineta uz otru.Tā nu tas ir.BET MUMS SĀP!!!!!!!!!!!

pirms 12 gadiem, 2009.08.15 10:28

gugcis

Uzņemšanā ar laipnību neviens nekad nav izcēlies.

pirms 12 gadiem, 2009.08.15 00:21

Ticu

Biju līdzīgā situācijā...uzņemšanas nodaļas koridorā sēdēju, sēdēju, sēdēju... raibs jau metās gar acīm no tās tautu (medicīnas darbinieču) staigāšanas no viena kabineta otrā....akurāt pēc četrdesmit trīs minūšu uzturēšanās šajā koriorā, beigās man tika pievēsta uzmanība...Un mēs vēl runājam , ka mediķi ir abižoti....

pirms 12 gadiem, 2009.08.14 14:22

Lietotāju raksti