Čūska mājās!

Ticiet vai ne, bet manās mājās, piektajā stāvā, ir uzradusies čūska. Šņāc un grib kost vienā laidā. Kā viņa tik tālu tikusi?! Nudien, es nesapotu. Biju sadomājis saukt kādu palīgā no policijas, pašvaldības vai glābšanas dienesta.

 Zvanīju, bet tur man teica, ka neies ar tādiem niekiem krāmēties. Neesot jau man mājās nekāda boa, pitons vai žņaudzējčūska. Visticamāk, iemitinājusies kāda glodene, zalktis vai pašmāju odze. Kā es pats to varot izskaidrot? Nevaru! Vai esot līdzi atvedis? It kā ne, bet varbūt viņa mani izsekoja? Vai tad es kā vīrieša gabals pats netikšot galā ar tādu nieka rāpuli. Nost gan lai nesitot, lai žēlojot un laižot brīvībā. Vai tad es nelaižu? Un kā vēl! Pat dzenu, bet viņa neiet prom, tik lien man tuvāk un tuvāk, it kā es būtu kāds medus pods. Glābēji man pajautāja tieši: “Varbūt viņa grib siltumu? Sasildi!”

Nu vai ziniet, tā ir ņirgāšanās! Ugunsdzēsēji man prasīja: “Vecīt, kādā viņa krāsā, vai viņai ir zem acīm tādi specifiski plankumi? Tādi kā vasarraibumi.” Es biju neizpratnē, teicu: “Neesmun aplūkojis, baidos.” Glābēji ieteica man pieteikt vizīti pie ģimenes ārsta vai arī saukt “ātros”. Kādā sakarā?! Vai tad viņi no manas mājas izslaucīs to čūsku?

Zvanīju savai māsai, prasīju padomu. A šī nodvesās: “Pats esi vainīgs, Teni. Tāds ar tādu sader. Ne visiem ir lemts lidot, kādam ir arī jārāpo.” Māsa ieteica man sākt jaunu dzīvi, šķirties no tās čūskas. Galīgi dulla, kā viņa nesaprot, ka arī es vēlos pēc iespējas ātrāk atbrīvoties, nošķirties, gribu dabūt viņu projām no mājas. Negribu dzīvot vienās bailēs un dzīvības briesmās, jo nevar jau zināt, kad tā radība grasās man uzšļākt savu indi.

Beidzot no veterānu kora mēģinājuma mājās pārnāca mana laulātā draudzene. Es viņai ziņoju, ka mājās nu bez viņas ir vēl viena čūska. Šī: “Tu atvedi mīļāko, galīgi kaunu zaudējis?”

Es nesaprotu, kāpēc visi mani pārprot. Sievai skaidrība galvā iestājās, kad viņa ieraudzīja zem virtuves galda saritinājušos rāpuli. Mana dzīvesbiedre noģība. Tas nu bija pēdējais piliens. Izsaucu veterināro dienestu, un kopā mēs to čūsku noķērām. Izrādījās gluži nekaitīgs, 20 centimetrus garš zalktis. Laikam no meža būšu atnesis mājās gaileņu grozā. Rāpuli palaidām brīvībā tuvējā parkā, bet... Kaut kas manās mājās joprojām šņāc un grib man kost.

Lietotāju raksti