Dabas veltes rūpēm par veselību

Aukstajā gada sezonā īpaši būtiski ir stiprināt savu imunitāti, lai izvairītos no dažādiem vīrusiem. Imunitātes stiprināšanai iespējams izmantot dabas produktus, kas maksās mazāk nekā medikamenti, turklāt būs veselīgāki arī organismam. Naudas plānošanas centrs apkopojis vienkāršus padomus, kā izvairīties no saaukstēšanās un liekiem papildu tēriņiem.

„Ziemā gandrīz katram no mums gadās saaukstēties. Šādos gadījumos iespējams izveseļoties arī tikai ar dabas produktu un zāļu tēju palīdzību. Imunitātes stiprināšana un savlaicīgs ārsta apmeklējums izmaksās daudz mazāk kā ielaistas slimības ārstēšana. Lietojot imunitāti stiprinošus produktus regulāri, mēs varam pavisam izvairīties no tik ierastās ziemas saaukstēšanās. Turklāt, ja mums pašiem vai radiniekiem ir piemājas dārziņš, dabas produktu izmaksas var būt pavisam niecīgas un ģimenes budžetu saudzējošas,” stāsta Signe Bierande, Naudas plānošanas centra vadītāja.

Ir daudz un dažādi vitamīni un minerālvielas, kurus mūsu organismam nepieciešams uzņemt katru dienu, tajā skaitā vitamīni imunitātes stiprināšanai. Tomēr vairumam nav nedz laika, nedz spēka tos visus atcerēties. Daudz vieglāk ir paturēt prātā dažādus dabas produktus veselības stiprināšanai, kurus būtu vēlams iekļaut savā ikdienas ēdienkartē.

Naudas plānošanas centra ieteikumi, kā stiprināt savu veselību, netērējot lielus naudas līdzekļus:
1.Ķiploks gada aukstākajā laikā būs labākais sabiedrotais. Tas uzlabo vielmaiņu, attīra elpceļus un bronhus, rosina apetīti, kā arī iznīcina vīrusus. Vislabāk tos ir lietot uzturā, bet vari arī izgatavot ķiploka daiviņu krelles un nēsāt tās, kad esi mājās. Ķiploks neitralizē pat tādus mikrobus, kas kļuvuši nejūtīgi pret medikamentiem.
2.No iespējamām saslimšanām pasargās arī medus. Tas novērš gan saaukstēšanos, gan klepu. Tā kā medus mūsu organismā labi vada dažādas citas uzņemtās dabas vielas, to parasti lieto kopā ar zāļu tējām. Pārāk karstā temperatūrā tas zaudē savas vērtīgās īpašības, saglabājot tikai saldumu, tādēļ medu pievieno jau nedaudz atdzisušam dzērienam vai pienam. Vēlamā temperatūra būtu līdz 50 grādiem. Lai būtu pilnīgi drošs, ka medus savas īpašības nezaudēs, vari to pie tējas ēst klāt ar karotīti.
3.Sāpošam kaklam, kā arī pavājinātai imunitātei, līdzēs dzērvenes. Tās satur ļoti daudz C vitamīna, kas ir īpaši būtisks imunitātes saglabāšanai. Dzērvenes normalizē arī vielmaiņu un sirdsdarbību. Medus labi saglabā dzērveņu vērtīgās īpašības, tāpēc vari tās uzglabāt sajauktas ar medu.
4.Ļoti liela C vitamīna koncentrācija ir smiltsērkšķu ogās. Tās palīdzēs stiprināt imunitāti, novērsīs dažādas saaukstēšanās un infekcijas slimības.
5.Nebaidies dažādiem ēdieniem pievienot sīpolu, jo arī tas satur vērtīgas ēteriskās eļļas, kas novērš mikroorganismu iedarbību uz mūsu imunitāti. Turklāt sīki sagriezts sīpols, kas sajaukts ar medu, lieliski palīdz pret klepu. Klepus mazināsies arī tad, ja ēdīsi rutkus.
6.Normālu ķermeņa temperatūru palīdz uzturēt upenes. Arī tajās ir daudz C vitamīna, tāpēc, ja esi saaukstējies, steidzīgi meklē upeņu ievārījuma burku.
7.Vari izmantot arī citronu. Ja esi gana drosmīgs, ēd to bez jebkādām piedevām. Tāpat vari to pievienot ēdieniem vai vienkārši iegriezt kādu ripiņu zāļu tējā.
8.Lielisks dabas līdzeklis ir arī alveja. Tā stiprina imūnsistēmu, atvieglo saaukstēšanās simptomus un ārstē klepu. Sīki sagrieztu alvejas mīkstumu sajauc ar medu, lietojot pa ēdamkarotei maisījuma dienā.
9.Tavai veselībai tikai par labu nāks arī dažādas zāļu tējas. Piemēram, Īslandes ķērpis palīdz ārstēt bronhiālas saslimšanas, kumelītei piemīt nomierinošas un gremošanu regulējošas īpašības, pelašķu tēja rosinās ēstgribu, kā arī palīdzēs pret saaukstēšanos un drudzi. Piparmētru tēja gan nomierina, gan uzlabo asinsriti, tāpat tai piemīt pretsāpju iedarbība. Upeņu tēja stiprinās imunitāti, savukārt vīgrieze – uzlabos gremošanu un vielmaiņu. Liepziedu tējai piemīt sviedrējošas un drudzi mazinošas īpašības. Izvēlies savai gaumei tīkamāko un veselībai nepieciešamāko tēju.
10.Ņem vērā, ka nekādi dabas līdzekļi pilnībā neaizstās profesionāla ārsta vizīti un ārstēšanu! Tāpēc, ja esi nopietni slimis, dodies pie speciālista. Ilgstoši neārstēta slimība var saasināties, un atlabšana var izmaksāt dārgāk gan nepieciešamo preparātu, gan ārstu vizīšu dēļ.
! Ja Tev ir kāda hroniska slimība, iespējams Tu nevari lietot uzturā kādus no Naudas plānošanas centra minētajiem produktiem, par kuriem Tevi noteikti jau būs informējis ārsts.
! Ja iegādājies šos ārstnieciskos un profilaktiskos līdzekļus aptiekā, tad noteikti ievēro to sagatavošanas un lietošanas noteikumus. Ja nepieciešams, konsultējies ar farmaceitu vai savu ārstu.

Lietotāju raksti