Daudzi pensionāri pamet darbu

Strādājošiem pensionāriem par 70 procentiem samazina pensiju

Labi, ka ārsti vēl strādā
Maruta Kauliņa, Alūksnes slimnīcas galvenā ārste - Medicīnas māsas un feldšeri, kas ir pensijas vecumā, jau ir prom no darba. Viņiem nav tik lielas algas, lai izdevīgāk būtu iztikt ar to un varētu atļauties tik lielu pensijas samazinājumu. Par laimi ārsti vēl turas. Tāpēc darbs nav sevišķi traucēts, jo aizgājušos darbiniekus var aizstāt. Ja aizietu ārsti, tad gan būtu traki. Kas tad ārstētu? Man rūp veselības aprūpe, tāpēc šobrīd lielāku satraukumu rada valdības lēmums slēgt Alūksnes slimnīcu. 15.jūlijā mums ir jāierodas uz Saeimas apakškomisijas sēdi, kurā lems mūsu likteni. Tad beidzot būs skaidrība.

Vajag operatīvi informēt
Ritma Koliste, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Alūksnes nodaļas vadītājas vietniece

- Pagaidām mums nav informācijas, cik Alūksnes un Apes novadā ir strādājošu pensionāru. Tās apkopo Valsts ieņēmumu dienestā. Pie mums nāk pensionāri, kuri ir sašutuši par to, ka viņiem tiek atņemta liela daļa no pensijas. Gadās, ka darba devēji novēloti iesniedz informāciju par darba attiecību pārtraukšanu. Ja cilvēks ir atbrīvots 30.jūnijā, bet informāciju iesniedz tikai tagad, tad protams pensija ir samazināta par 70 procentiem. Kad šo informāciju saņems, tad tiks veikts pensijas pārrēķins un varēs saņemt par jūliju ieturēto daļu.

Paliek bez darbmācības skolotāja
Vita Andersone, Gaujienas speciālās internātskolas direktore

- Līdzko tika veiktas šīs izmaiņas, no skolas aizgāja viena audzinātāja un zēnu darbmācības skolotājs. Tas ir liels zaudējums skolai, jo šīs specialitātes skolotāju ir grūti atrast. Turklāt šajā mācību priekšmetā stundu skaits nav liels, tāpēc nezinām, ko iesākt. Šāda skolotāja nav arī kaimiņu skolā, tāpēc mēģināsim šo problēmu risināt kopēji. Viena pensionēta skolotāja nolēmusi turpināt darbu, bet tas ir pagaidām. Nav zināms, kā viņa izlems pēc kāda laika, jo algas lielums šobrīd nav zināms. Nav noteikta maksa par vienu likmi. Droši vien tāpat kā mūs strādājošo pensionāru aiziešana skar daudzas skolas.

Lietotāju raksti