Drošības faktors bildēs

Līdz 30.novembrim var iesūtīt darbus Latvijas armijas 90.gadadienai veltītajam fotokonkursam “Drošības faktors”.

Fotokonkursa mērķis ir rosināt Latvijas iedzīvotājus uzņemt fotogrāfijas, kurās tieši vai asociatīvi atspoguļots: autora redzējums par drošības sajūtu ikdienā vai īpašos brīžos; autora redzējums par valsts drošības un aizsardzības jautājumiem; armija kā Latvijas mūsdienu sabiedrības daļa.

Konkurss norisinās divās grupās - bērnu un jauniešu grupā un pieaugušo grupā. Fotogrāfijas konkursam var iesniegt pa e-pastu: „[email protected]” ar norādi „Fotokonkursam”.

Decembra sākumā taps zināmi interneta balsojumā un konkursa žūrijas vērtējumā noteiktie fotokonkursa uzvarētāji, kuri iegūs nomināciju “Labākais fotogrāfs - LA90 Goda vēstnesis” un balvas.

Līdztekus fotokonkursam Latvijas iedzīvotāji aicināti piedalīties Latvijas armijas vēstures fotoalbuma veidošanā, iesūtot vēsturisku mirkļu fotogrāfijas pa e-pastu: „[email protected]” ar norādi „Interneta fotoalbumam”.

Interneta fotoalbumu veidos par diviem nozīmīgiem laika posmiem Latvijas armijas vēsturē. Pirmais posms ir Latvijas armija 1918.-1940.gadā, iekļaujot fotogrāfijas par Latvijas armijas karavīriem, kuri cīnījās par valstiskās neatkarības nosargāšanu, militāro dienestu un militārajām tradīcijām pirmās Latvijas brīvvalsts laikā.

Otrais posms veltīts Nacionālajiem Bruņotajiem Spēkiem no 1991. līdz 2004.gadam, iekļaujot fotogrāfijas, kas raksturo Latvijas armijas atjaunošanu pēc valstiskās neatkarības atgūšanas, vēsturiski nozīmīgus notikumus līdz 2009.gadam, kas līdz ar iestāšanos NATO sāk jaunu posmu Latvijas armijas vēsturē.
Aktīvākos fotoalbuma veidošanas dalībniekus gaida piemiņas veltes.
Plašāka informācija par fotokonkursu un Latvijas armijas vēstures fotoalbumu pieejama internetā „www.la90.lv”.

Lietotāju raksti