Dzīvojamām platībām vēlas piemērot nodokli

Inta Aizupiete, pensionāre:
Visiem nevar būt vienāds nodoklis

Mihails Kosinovs, SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis:
Grib atņemt pēdējo, kas palicis

Arita Prižavoite, Ilzenes pagasta pārvaldes vadītāja:
Nav īstais brīdis jauniem nodokļiem

Inta Aizupiete, pensionāre:
“Mums ar kaimiņu katram ir pusmāja un nebūt ne viegli tā savulaik iegādāta. Ja man par to būs jāmaksā, tad... Turklāt pašlaik nav skaidrības, vai, piemēram, nodokli piemēros arī pagrabtelpām. Diemžēl pašlaik mūsu valstī ir liels haoss- politiķi vispār nedomā par cilvēkiem. Šādu nodokli vajadzētu, bet ne pašreizējā situācijā, turklāt tam jābūt nelielam vienkāršajiem iedzīvotājiem, bet augstākam bagātniekiem. Lauku viensētās dzīvo daudzi pensionāri, turklāt no plašās mājas apdzīvo tikai daļu, tādēļ nav godīgi viņam prasīt maksāt tikpat, kā tikko Baltezerā uzceltas mājas īpašniekam. Jaunās ģimenes paliek bez darba- kur lai viņi ņem naudu šādam nodoklim?”

Mihails Kosinovs, SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis:
“Diemžēl pašlaik krīzes laikā valdība nevis meklē iespējas, kā palīdzēt iedzīvotājiem, bet kā vēl no tautas paņemt naudu. Iedzīvotāju maksātspēja ir kritusies. Ja pērn “Alūksnes namos” divi procenti iedzīvotāju nespēja norēķināties par komunālajiem maksājumiem, jo nebija tam naudas, tad šobrīd tie ir jau deviņi procenti iedzīvotāju. Kā tad cilvēki varēs izdzīvot, ja viņiem vēl prasīs maksāt arī par to, ka dzīvo savā dzīvoklī, mājā?. Pensijas ir samazinātas, bezdarbs paaugstinās, tādēļ jau tagad paredzams, ka vismaz 10 procenti valsts iedzīvotāju šādu nodokli nespēs maksāt! Krīzes laikā valstij jādomā, kā palīdzēt cilvēkiem, nevis atņemt pēdējo, kas viņiem atlicis.”

Arita Prižavoite, Ilzenes pagasta pārvaldes vadītāja:

“Lauku iedzīvotājiem šāda nodokļa ieviešana radīs ļoti daudz problēmu. Piekrītu, ka ir jābūt nodoklim, ko maksā par dzīvojamo platību, jo tas uzsver dzīvojamās platības vērtību – īpaši tiem īpašumiem, kas daļai cilvēku iegūti dzīves laikā vai nopelnīti kolhozu laikā. Tomēr pašreizējā ekonomiskajā situācijā lielākajai daļai iedzīvotāju jaunais nodoklis būs ļoti apgrūtinoša norma. Cilvēkiem nebūs tam naudas. Nav jēgas piemērot nodokli un apzināties, ka to tāpat nevarēs iekasēt. Šādu nodokli var ieviest, bet ne tuvākajos gados. Turklāt noteikti jāizdala iedzīvotāju grupas, kurām būtu atvieglojumi.”

Lietotāju raksti