Ekskursija Saeimas namā 1

Mēs, Gaujienas speciālās internātpamatskolas 9.a klases skolēni kopā ar skolotājām I.Poševu un L.Barkovsku 17.septembrī devāmies ekskursijā uz Rīgu, kur apmeklējām atvērto durvju dienu Saeimas namā un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju.

Lai iekļūtu Saeimas namā, vispirms bija jāreģistrējas un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, tad izgājām drošības pārbaudi caur metāla detektoru. Saeimas namā apmeklējām un varējām apskatīt Saeimas priekšsēdētāja un prezidija locekļu kabinetus, Dāvanu, Balto, Zaļo, Brūno, Sarkano, Viesu un pārējās zāles, līdz nonācām sēžu zālē, kur mūs sagaidīja Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze. Interesants un vispusīgs bija Saeimas priekšsēdētāja stāsts par šīs zāles izkārtojumu, deputātu darbu, sēžu norises kārtību. Pēc kopīgās fotografēšanās ar Saeimas priekšsēdētāju, devāmies lejā pa lielajām marmora kāpnēm uz vestibilu. Aplūkojām arī Saeimas bibliotēku un kafejnīcu. Sarkanajā zālē ar interesi aplūkojām Austras koka formā darināto svečturi, kuru vainago Latvijas 19 vēsturisko apriņķu ģerboņi. To izgatavojis un Saeimai dāvinājis trimdas latvietis Eduards Spravņiks. Katram apmeklētājam tika dāvināts buklets, kurā ir informācija par Saeimas nama vēsturi, telpu izkārtojumu un funkcijām, īss pārskats par Saeimas darbību. Šis buklets mums noderēs sociālo zinību, vēstures un citās mācību stundās.

Pēc viesošanās Saeimas namā, devāmies uz Medicīnas muzeju, kur mūs sagaidīja ļoti zinošs, interesants gids. Viņā vadībā iepazinām muzeju un uzzinājām medicīnas attīstības vēsturi no seniem laikiem līdz mūsdienām. Gida stāstījums bija aizraujošs, interesants, kas visiem skolēniem un skolotājām ļoti patika.

Komentāri 1

Lietotāju raksti