Esiet uzmanīgi uz ūdens! 2

Šodien, 25. jūlijā, plkst.8.53 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju, ka Pārgaujas novadā Unguru ezerā apgāzusies laiva un ūdenī atrodas četri cilvēki.

Divvietīgajā plastikāta laivā ezerā makšķerēt bija devušies četri vīrieši, laiva sasvērusies, piepildījusies ar ūdeni un apgāzusies. Tā kā līdz krastam bija apmēram 400 m, vīrieši saprata, ka var arī nepietikt spēka, lai aizpeldētu līdz krastam, tādēļ turējās pie laivas. Pamanījis nelaimi tuvākās mājas saimnieks, 83 gadus vecais Verners Putniņš, pats ar savu laivu steidzās palīgā slīkstošajiem vīriešiem. Viņš arī trīs makšķerniekus bija uzņēmis savā nelielajā laivā, ceturtais - turējās pie laivas malas. Laiva bija pārāk maza, tādēļ ar to nevarēja pārvietoties. Tālāk visus četrus 22, 24, 25 un 27 gadus vecos vīriešus veiksmīgi nogādāja krastā ugunsdzēsēji glābēji.  

Šis gadījums beidzās veiksmīgi. Tomēr jāatceras, ka laivā drīkst atrasties ne lielāks cilvēku skaits kā tas ir paredzēts pēc laivas konstrukcijas. Ja nodarbojamies ar kādu no ūdens sporta veidiem, makšķerējam no laivas vai vienkārši vizināmies, obligāti ir jābūt uzvilktai glābšanas vestei.

 

Šogad no ūdens krātuvēm VUGD ugunsdzēsēji glābēji izcēluši 67 noslīkušus cilvēkus, tajā skaitā 13 - jūlijā. Faktiskais noslīkušo cilvēku skaits varētu būt lielāks, jo VUGD statistikā tiek reģistrēti tikai tie gadījumi, kad uz notikuma vietu izbrauca VUGD.

 

Gandrīz ik dienas VUGD ugunsdzēsēji glābēji izbrauc uz meklēšanas darbiem, kad ir informācija par noslīkušiem cilvēkiem.

Tā, piemēram, 21. jūlijā noslīkušie tika meklēti Ventspils novada Ances pagastā Irbes upē, Jelgavā Svētes upē un Pārgaujas novadā Gaujā, taču nevienu neizdevās atrast. Nākamajā dienā, 22. jūlijā atkārtoti bez rezultātiem tika meklēts noslīkušais Svētes upē. No ūdens tika izcelts Irbes upē noslīkušais 17 gadus vecais jaunietis un Balvu novadā Pērkonu ezerā atrasts 51 gadus vecs vīrietis. Savukārt 23. jūlijā Jūrmalā Lielupē atrasta 50 gadus veca sieviete. Meklēšanas darbi 24. jūlijā turpinājās Pārgaujas novadā Gaujā, bet bez rezultātiem. Šodien, 25.jūlijā noslīcis cilvēks tiek meklēts Rēzeknē Rēzeknes upē.

Visu šo gadījumu notikuma apstākļus skaidros Valsts policija.

 

Tuvākajās dienās Latvijā tiek prognozēts karsts laiks, tātad arī cilvēki vēlēsies atpūsties pie ūdens krātuvēm, veldzēties vēsajā ūdenī. Ja esat pārkarsis saulē, nedrīkst uzreiz strauji ienirt vai lēkt ūdenī - tas var radīt veselības problēmas.

 

VUGD aicina visus iedzīvotājus, būt īpaši uzmanīgiem atpūšoties pie ūdens.

VUGD interneta mājas lapā ir padomi par drošību uz ūdens:

 

http://www.vugd.gov.lv/lat/drosibas_padomi/drosiba_uz_udens

 

Visi šie ieteikumi tapuši balstoties uz konkrētiem nelaimes gadījumiem.

Komentāri 2

un nepeldēt nost no laipām glābējos salā, jo kas zin, vai kāds nenormālais ar laivu vai ūdensmoci nepārbrauks pāri..., vislabāk peldēt mazajos ezeros, te to pietiek...

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 22:56

te drīzāk būtu jābrīdina neatrasties tuvumā laivu būdām Alūksnes ezerā, ka neuzkrīt uz galvas un neielauž caurumu.

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 17:15

Lietotāju raksti