Humoreska: Kā es maldījos... 1

Padevos kārdinājumam un arī es devos sēņot. Viss beidzās labi, taču pa vidu bija piedzīvojumi.

Ak, nē, mušmires es nesalasīju. Gāju pa pēdām baravikām, un vadātājs ieveda mani dziļi biezoknī. Attapos starp trim priedēm, kad pie rokām man bija sēņu grozi – pilni līdz ausīm. Sāku maldīties. Sabijos pat! Jo visu laiku, gribēdama tikt no meža laukā, atgriezos atkal vienā un tajā pašā vietā! Saule jau vēlās uz vakara pusi, bet es vēl nebiju tikusi mājā. Piemetos uz celma un pat apraudājos. Nodomāju, vai patiesi mani apēdīs lāči?! Un es netikšu uz vēlēšanām, varbūt uz pēdējām manā 70 gadu ilgajā mūžā! Tā kā tuvumā nebija neviena cilvēka, ar ko parunāties, sāku diskutēt pati ar sevi. Uzdevu sev visai tiešu jautājumu: “Mīļā, vai tu maz zini, par ko balsot? Vai esi izlēmusi? Vai esi noskaidrojusi, kuram politiskajam spēkam uzticies? Vai esi izskaitļojusi, kurš būs tas premjers, kas izvedīs Latviju un tevi pašu saulītē?”

Aizdomājos. Pauze dialogā pašai ar sevi ieilga, jo man nācās godīgi atzīties, ka manī nav itin nekādas skaidrības. Un tad sāku analizēt... Tātad šoreiz vēlēšanās ir 13 deputātu kandidātu saraksti.

Tas izklausās... it kā tās būtu 13 draudzes un katrai priekšgalā apustulis. No tiem 13 vienam ir jābūt pašam galvenajam - kā Jēzum, kas, pirms tika krustā sists, noturēja svēto vakarēdienu kopā ar 12 apustuļiem. Ak, vai, kāda sakritība! Viņi Bībelē bija 13 un tagad, 10.Saeimas vēlēšanās, arī 13 saraksti, 13 līderi. Kuram lai uzticos? Jēzum, dabiski! Kurš ir viņš? Kristus vārds grieķu valodā ir rakstāms ar 13 burtiem. Kuram no mūsu līderiem kopā ar vārdu un uzvārdu iznāk 13 burti? Sāku skaitīt... Un pārsteigta secināju, ka laikam tas būs tautā labi pazīstamais buldozers. Jā, jā... Viņa krustā sišana jau ir sākusies! Tā domās pārliku un spriedu arī, ka skaitlis 13 tomēr nav nekāds velna ducis. Tie ir 13 garīgās attīstības līmeņi. Tā spriedu un pārspriedu... līdz ieraudzīju, ka čāpo man tieši pretim lācis. Slēpos aiz koka, kad šis ierunājās cilvēka valodā: “Nebaidies, labo sieviņ, esmu Laimes lācis, “Pēdējās partijas” premjera kandidāts!”

Tajā mirklī es mežā aizmirsu sēņu grozus un savu trešo kāju - kūjiņu, kā bulta es izlidoju no meža. Attapos pie vēlēšanu iecirkņa. Norausu sviedrus. Durvis vēl ciet. Jāgaida līdz 2.oktobrim, tad iešu glābt Latviju.

Komentāri 1

jaaa

Laikam kaadam nav visi maajaas!!!!!!!!!!!! :D !!!

pirms 10 gadiem, 2010.09.10 20:00

Lietotāju raksti