Humoreska: Kreklu maiņa 1

Viens mans čoms šajās dienās kreklus maina nevis pa dienām, bet pa stundām. Sākumā man likās, ka šis baigi svīst. Kā nekā uzņēmējs. Bet uzņēmējam, kā zināms, viss darbs sastāv no nervozēšanas, tāpēc laikam arī pastiprināti ir darīšana ar šķidrumiem – ievadīšanu un izvadīšanu. Dibinot kontaktus, kas biznesā ir tik svarīgi, allažiņ jāpaņem uz krūts, kam gan tas ir noslēpums! Tāpēc mans čoms svīst kā zirgs.

No rīta uzraksts uz viņa krekla liecināja, ka šis ir “Par labu Latviju”, bet jau pusdienlaikā viņa ģērbs jau pauda, ka šim tuva “Vienotība”. Nemaz nešaubos, ka vakarā viņam līdz ar kreklu būs pie ādas pieaudzis “Saskaņas centrs”. Kāds tur brīnums?! Čoms man tā arī pasaka, ka nav smagāka perioda par šo. Tuvojoties 10.Saeimas vēlēšanām, modē ir valkāt T-kreklus ar logo, kas reklamē kādu konkrētu partiju vai vēl modernāk – politisko apvienību. Mans čoms šo laiku pārslimo kā tādu lipīgu slimību. Vai pušu jāraujas, zīlējot, kuram politiskajam spēkam izdevīgāk pieslieties.

Skatos, a šim zem salātzaļā “Vienotības” krekla apakšā spraucas balta maliņa. Zaļo parāvu uz augšu, a tur apakšā uzraksts “Par labu Latviju”... “Nu gan tu dod vaļā!” es bliezu čomam tieši acīs, ko domāju. Lai arī uzskatu sevi par elastīgu cilvēku, bet šitādi triki... Tas ir par daudz pat priekš manis! Bet mans čoms nesamulsa. Paskatījās apkārt, vai tuvumā nav svešu acu, un tad parādīja, ka šim mugurā ir nevis tikai 2, bet visi 13 krekli! Akurāt tikpat, cik deputātu kandidātu sarakstu ir iesniegts 10.Saeimas vēlēšanām.
“Matrjona tu, sīpols gatavais! Skaties, ka beigās nebūs jāraud, ja 2.oktobrī nepaspēsi laikus pareizo kreklu mugurā atstāt!” sacīju šim. “Jā, tā ir. Bagātie pirms izputēšanas draudiem arī raud,” čoms atjokoja. Un tad pavisam nopietni piebilda: “Zini, cik grūti laiki? Kaut nāktu pie varas atkal manējie! Tomēr tiem jau iemaksāts, jau lietas sabīdītas. Pasarg dies, ja būs kardināla spēku pārbīde. Man atkal būs jāsāk dibināt kontakti no nulles. Tas krīzes laikā man var izmaksāt pārāk dārgi, varu pat bankrotēt.”

Jā, bīdīt biznesu un noturēties tajā ir daudz sarežģītāk, nekā iekļūt Saeimā un tajā deldēt bikses.

Komentāri 1

Lietotāju raksti