Humoreska: Maizīti vai zvaigznīti? 2

(no sarunas ar mazdēlu)

Maizīti! Maizīti! Maizīti! Kurš prasīja? Vai, puisīts pats? Ak, neprasi, nav... pieklājīgi. Vai māte tevi nemācīja? Jau trīs reizes prasies! Cik var! Ir tomēr jābūt mēra sajūtai. Citādi sāk likties, ka prasies tikai prasīšanās pēc. Dotu tev zvaigznīti mierinājumam, bet ne tagad, kad viss ir miglā tīts. Neko nevar saprast, kas būs rīt. Ir apmācies laiks, vēl puteņos, snigs, vēl piesals. Līdz pavasarim tālu un nav jau arī skaidrs, kurā debess pusē pēc zvaigznēm lūkoties – Rietumos vai Austrumos. Varbūt ieraugām Lielos Greizos Ratus, bet varbūt Lielo Lāci. Kāda jēga? Jau tā esam galīgā dimbā iebraukuši!

Ak, neprasi, vai tad mums pašiem savu zvaigžņu nav bez tām, kas piemineklī? Ak, nerunāsim par to. Ir jau bijis tik daudz izlikšanās, melu – arī valsts līmenī. To visu jau 20.gadsimta sākumā zināja latvju dainotāja Aspazija (1865 - 1943), sacerot vārsmas par sīkstu tautieti – circeni -, kas neiznīkst pat krīzes apstākļos, jo prot novērtēt lokālās apkures (visparastākās malkas krāsns) priekšrocības, dzīvodams tā saucamajā aizkrāsnē kā mātesazotē. Būdams galīgi iespiests stūrī, viņš vēl dzied! Īsts patriots! Tāpat kā tu. Dzied circenītis aizkrāsnē...


Maizīti? Atkal jau prasies? Tu man atkal pelnies, goda vārds! Kurš gan negribētu dziedāt ar pilnu vēderu un tīru sirdsapziņu kā circenītis aizkrāsnē?! Bet, kā izlien no aizkrāsnes, tā izrādās, ka no tīras sirdsapziņas vien paēdis nebūsi. Domā, ka man katru mēnesi kontā ieskaita 2000 latus vai vismaz 1200 latus? Maizīti reizēm nevaru atļauties. Rau, man joprojām valdība nav atdevusi tos desmit procentus, kurus nozāģēja no pensijas.


Patiesība ir tur, ārā. Arī to vienmēr zinājuši ne tikai FIB aģenti Fokss Malders un Dana Skalija, bet arī mūsu pašu Raiņa laulātā draudzene Aspazija. Viņai pieder slavenās rindas: “Skat, skat, kur laukā zvaigznītes!” Jautājums tikai, kur tieši pēc tiesas un taisnības meklēt. Aiz virtuves loga vai kungu apartamentos? Tie pēdējie, vai tie, zina, kā ir dziedāt ar kurkstošu vēderu? Maizīti vajag cienīt. To novērtēt prot tikai godīgie un izsalkušie. Dod Dievs, lai reiz tādi tiek Saeimā un tādi paliek, arī tur būdami! Gaidīsim. 2.oktobrī Latvijā notiks 10. Saeimas vēlēšanas.
Maizīti! Labi, dodu tev savu svētību trešoreiz!

Komentāri 2

Tenis atkal uzradies... Vienu brīdi tā kā bija pazudis, laikam dekrēta atvaļinājumā!

pirms 10 gadiem, 2010.03.05 20:32

Lietotāju raksti