Humoreska: Nepadosimies britiem!

Es te funktierēju. Kā tas nākas, ka mēs dzīvojam Eiropas Savienībā, bet tomēr reizēm jūtamies tādi kā nelgas, kas tikai iedomājušies, ka tajā Eiropā visiem ir vienādas tiesības un iespējas.

Briti uz gadu aizlieguši latviešu režisoram Jānim Nordam tuvoties sešiem Londonas rajoniem, kur viņš pamanījies deviņos dārgos restorānos nesamaksāt rēķinus par maltītēm 5800 mārciņu kopsummā. "Jūs nedrīkstat ne soli spert nevienā no šīm pilsētas daļām. Jūs izvēlējāties doties pie viņiem un padarīt par muļķiem, bet tagad viņi par muļķi padarīs jūs," norādījusi tiesnese. Tāda normāla tiesu prakse. It kā. Bet... tajā pašā laikā viņi paši, briti, spītīgi čurā pie Mildas Rīgā un pliki publiski jāj uz koka zirga pie Pētera baznīcas. Un mēs viņiem pagaidām tāpēc nekādus pārvietošanās ierobežojumus neesam noteikuši. Uzskatu, ka briti pie tā nav vainīgi.

Kas mums liedz mācīties no šamējo tiesu prakses un pat akli pārņemt tās labākos paraugus? Kāpēc gan arī mēs nevarētu rīkoties strikti. Pirmkārt, katrs čurājošais puisēns un katrs plikais jātnieks vispirms būtu jaapcietina tāpat kā mūsu Nords Londonā. Un jāpatur aiz restēm labi ilgi. Pēc tam - jātiesā labi stingri. Mans ieteikums - čurātājiem un jākļiem uz gadu jāaizliedz tuvoties Latvijas sievietēm un zirgiem. Tas būtu tikai taisnīgi! Tādējādi būtu ievērots vienlīdzības princips.

Uzskatu tā. Ja muļķoties, tad muļķoties! Nordam neļauj britus pataisīt par muļķiem, mēs arī neļausim šiem mūs pataisīt par jampampiņiem. Dots pret dotu. Varētu gan arī pielietot pretēju metodi. Ja mēs caur pirkstiem skatāmies uz britu publisko čurāšanu un jāšanu bez drēbēm, tad briti varētu atļauties arī šad tad par brīvu restorānos paēdināt kādu latviešu puiku. Ir taču jābūt kaut kādai elementārai iejūtībai un arī humora izjūtai.

Lietotāju raksti