Humoreska: Politika, politika... 2

...senioriem patika! Ne tā kā maziem bērniem gramatika, pret kuru viņiem nepatika. Viņi vēl neapzinās, ka gramatika tā pati politika vien ir! Tajā ir slēptā jēga un tā intriģē. Mēs ar saviem pensiju atvilkumiem esam ne tikai valsts budžeta glābēji, bet arī galvenā vēlētāju masa, kas nespēj un negrib bēgt projām no šā slīkstošā kuģa, jo vecuma cenza dēļ mums to darīt gluži vienkārši ir par vēlu. Ko mums sola partiju 13 priekšvēlēšanu programmas? Kuriem solījumiem lai ticam? Cik reāli tie ir?

“PCTVL” - Apturēsim pensionēšanās vecuma pieaugumu līdz brīdim, kamēr vidējais dzīves ilgums Latvijā sasniegs 75 gadus. Radīsim darbam draudzīgus apstākļus tiem pensionāriem, kuri vēlas strādāt. Pilnīgi atcelsim ienākuma nodokli pensijām.

“Vienotība” - Paaudžu solidaritāte – samērīgas pensijas ilgtspējīgā sistēmā!

“Ražots Latvijā” - Pensiju indeksācija atbilstoši pamatpakalpojumu groza vērtībai (komunālie maksājumi, medicīnas pakalpojumi, pārtika)!

“Saskaņas centrs” - Mēs nekad neļausim samazināt veco ļaužu pensijas. Pensionāri ir visu mūsu sākums un visu mūsu nākotne. Kā mēs izturēsimies pret saviem vecākiem, tā mūsu mazbērni izturēsies pret mūsu bērniem.

“Tautas kontrole” - Apturēsim pensionēšanas vecuma paaugstināšanu!

Zaļo un Zemnieku savienība - Saglabāt pensijas un sociālos pabalstus esošajā līmenī!

“Par prezidentālu republiku” - Bezmaksas veselības aizsardzības pakalpojumi pensionāriem!

“Par labu Latviju” - Līdz pensijai tu uzturi valsti, pēc tam valsts uztur tevi.

“Atbildība” - Pensija ne mazāka kā minimālā alga!

“Daugava – Latvijai” - Noteikt minimālās pensijas un algas lielumu ne mazāku par 1,5 no iztikas minimuma, no šī līmeņa ienākumiem neņemot iedzīvotāju ienākuma nodokli; vientuļiem pensionāriem papildu pabalstu 15 procentu apmērā no minimālās pensijas!

“Pēdējā partija” - Neizbēgamā budžeta samazinājuma laikā ar nagiem un zobiem aizstāvēsim pensijas!

“Visu Latvija!” - Pensionāriem garantēsim gan sociālo nodrošinājumu, nepieļaujot mazo un vidējo pensiju samazinājumu, gan darbīgas un aktivitātēm piepildītas vecumdienas. Pēc pensijas saņēmēja nāves daļu fondētās pensijas turpinās saņemt viņa laulātais.

Kristīgi demokrātiskā savienība - Pieaugot dzīves dārdzībai, jāpieaug arī pensijām.

Komentāri 2

bezbalss

Neesi nereāls, bet iemet tukšu aploksni, lai izskaustu to sērgu un savestu kārtībā vēlēšanu likumu.

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 18:56

Lietotāju raksti