Humoreska: Vēlētājiem vajag “atrauties”

Viens man labi pazīstams čoms prognozē, ka uz 10.Saeimas vēlēšanām aizies mazāk nekā 50 procenti vēlētāju. Lūk, arī viņš pats netaisoties iet balsot, jo neredzot tam jēgu. Kur tas ir zvanīts? Kas tā par nīkulīgu pareģošanu?! “Nu kur tu liksies, čomiņ! Iesi kā mīļais, tu man pamatīgi “atrausies”!” teicu, šim papliķējot plecu.

Ja tā labi padomā, mēs, vairums vēlētāju, dzīvojam savu Latvijas valsts neaizmukušo pamatiedzīvotāju ikdienas dzīvi kā tādi uzticami suņi. Katrs savā sētiņā! Un nemitīgi smilkstam, ka būda ir par šauru un par cietu, rejam, ka ķēde par īsu, gaudojam, ka panorāma pārāk vienveidīga un ēdiens par plānu. Un, ak, vai kā gribētos, lai saimniece – Eiropa – biežāk un mīļāk noglāsta galvu. Bet nekā. Eiropa ir kā tāda bargā kundze. Tā mūs cenšas iespaidot gan ar pīrāga, gan ar pātagas palīdzību. Bet tādas īstas saderības un abpusējas intereses nav. Mēs padevīgi ļaujamies, lai notiek kas notikdams. It kā nebūtu citas alternatīvas. Rau, Igaunijā jau sen pierādījuši, ka Eiropa viņiem nav nekāda priekšniece, bet tikai konkurente, kuru jāgrib un jāmāk pārspēt gudrībā, pat apvest ap stūri.
Un tāpēc es rosinu katram sekot savai iekšējai balsij, kas dziļākajā būtībā ir aktīva. Tā aicina rīkoties! Vēlēšanu diena būs tikai viena un īsāka nekā citkārt – no pulksten 7.00 līdz 20.00. Toties 18 gadus sasniegušie Latvijas pilsoņi balsot (līdzi ņemot pasi) varēs jebkurā vēlēšanu iecirknī bez izvēles. Taču – tikai vienu reizi. Mīļie mani, piedalīties vēlēšanās nozīmē kārtīgi “atrauties” no ķēdes, pierādīt, ka katram no mums ir sava brīvā griba un vienlaikus vēlēšanās redzēt savu valsti kā neatkarīgu, normāli funkcionējošu politisko un ekonomisko sistēmu. Neejot balsot, cilvēks pieļauj, ka citi izlemj viņa likteni. Bet tā taču ir suniska padevība ķēdei jeb liktenim. Vai tiešām jāsamierinās visu mūžu dirnēt minimālo ienākumu rādiusā un politiskās tuvredzības rādiusā no dienas uz dienu, no gada uz gadu. Tās važas reiz ir jāpārrauj uz neatgriešanos. Visi kopā mēs to varam!

Lietotāju raksti