IDB: Policistu pieņemto kukuļu apmēriem ir tendence samazināties

Dažādu policijas struktūrvienību policistu pieņemto kukuļu apmēriem ir tendence samazināties, novērojis Iekšējās drošības birojs (IDB).

Šogad IDB izmeklētajos kriminālprocesos par koruptīvajiem noziegumiem vidējā Valsts policijas (VP) amatpersonu pieņemto kukuļu summa bijusi 880 eiro, aģentūra LETA noskaidroja IDB.

"Kukuļošanas summas ir ļoti dažādas. Piemēram, šogad mazākā kukuļa summa, kas dota policistam, ir 20 eiro, bet lielākā - 5000 eiro. Novērojam, ka kopumā kukuļa summām ir tendence samazināties," apgalvo birojā.

Par kukuļošanas gadījumiem nereti birojam ziņo iedzīvotāji, ko IDB skaidro ar īstenotajiem preventīvajiem pasākumiem - gan saistībā ar sabiedrības informēšanu, gan biroja aktīvo darbu noziedzīgu nodarījumu atklāšanā un izmeklēšanā.

Nesen IDB nodevis prokuratūrai kriminālvajāšanai kārtējo lietu pret VP amatpersonām par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu personu grupā. Šajā gadījumā ierosināts apsūdzēt divas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas, kuras pieņēma kukuli par transportlīdzekļa vadīšanu dzērumā - nenoformēšanu likumā paredzētajā kārtībā.

LETA jau vēstīja, ka pie kriminālatbildības par mēģinājumiem uzpirkt, piemēram, ceļu policistus, pie kriminālatbildības ik pa laikam tiek saukti autovadītāji. No pagājušā gadā 39 spēkā stājušiem tiesas spriedumiem par mēģinājumiem uzpirkt policistus izriet, ka autovadītāji pārsvarā devuši kukuļus 10 līdz 50 eiro apmērā, taču ir bijuši šoferi, kuri gribējuši atpirkties ar vairākiem simtiem eiro. Šie spriedumi attiecas tikai uz autovadītājiem, jo ceļu policisti pēc kukuļa piedāvāšanas no tiem atteikušies un attiecīgi veikuši likumā paredzētās darbības, lai autovadītāji tiktu aizturēti.

Lietotāju raksti