Iespējams pieteikties dalībai konkursā

Līdz 19. septembrim dizaineri, dizaina studenti un mēbeļu ražotāji aicināti pieteikties dalībai konkursā “Baltijas mēbeļu ražotāju dizaina balva 2008”

Konkursā var pietiekties trijās nominācijās – “Rūpnieciskais dizains”, “Unikālais dizains” un “Dizaina ideja”. Konkurss tiek rīkots izstādē “Baltic Furniture 2008”, kas notiks no 2. līdz 5. oktobrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Uz “Baltijas mēbeļu ražotāju dizaina balvu 2008” var pretendēt Baltijas mēbeļu ražotāju, dizaineru un mēbeļu dizaina studentu iesniegtie mēbeļu dizaina paraugi, kas izstrādāti laika posmā no 2006. gada oktobra līdz 2008. gada oktobrim. Balvai iesniegtais darbs jau var būt ražošanā esošs objekts. Nominācijā “Dizaina ideja” bez dalības maksas aicināti piedalīties dizaina mācību programmas studenti, dizaineru grupas un dizaineri līdz 36 gadu vecumam no Baltijas un citām valstīm. Pieteikties konkursam var līdz 2008. gada 19. septembrim (Papildu informācija: www.balticfurniture.net ). Balvu izsludina Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 un asociācija "Latvijas mēbeles”.

Iesniegtos darbus 2. un 3. oktobrī vērtēs starptautiska profesionāļu žūrija, kurā būs Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas dizaineri, Latvijas, Krievijas un Vācijas vadošo interjera izdevumu žurnālisti, mācībspēki, kā arī mēbeļu ražotāji un tirgotāji.

Žūrija izvērtēs iesniegto darbu estētiku, funkcionalitāti un lietojamību (ergonomiku), tehnoloģiskā risinājuma un izstrādājuma kvalitāti, kā arī produkta tirgus potenciālu un izstrādē izmantotās inovācijas.

Konkursa rīkotāji piešķirs vienu GRAND PRIX izstrādājuma ražotājam un balvu katras nominācijas labākajam izstrādājuma ražotājam. Latvijas nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” pasniegs GRAND PRIX ieguvējam divus sertifikātus, kas ļaus četrām personām lidot uz jebkuru “airBaltic” galamērķi abos virzienos.

Tāpat apbalvojumus piešķirs un notikumus atspoguļos konkursa sadarbības partneri un informatīvie atbalstītāji no Krievijas “SALON INTERIOR”, “ELITE территория интерьера”, “DOMUS”, “НОВЫЙ ДОМ”, “Идеи Вашего Дома”, “Project Baltia”, “TATLIN”, “Проект Россия”, “Проект International”, “Проект Классика”, Vācijas “Möbelmarkt”, Latvijas “Dizaina Studija”, “Latvijas architektūra”, “AD Baltii”, “Dienas Bizness”, “Бизнес & Балтия”, “DF”, “Multiprese”, “Interior”, www.e-mebeles.lv, www.1180.lv, www.reklama.lv, Lietuvas “Namas Ir Aš”, “Centras” un Igaunijas mediji.

Konkursa “Baltijas mēbeļu ražotāju dizaina balva 2008” mērķis ir izcelt Baltijas valstu mēbeļu ražotāju sasniegumus dizaina jomā, aktualizēt mēbeļu ražotāju produkcijas dizaina attīstību un sadarbību ar dizaineriem, kā arī veicināt gan rūpnieciskā, gan unikālā dizaina mēbeļu ražotāju atpazīstamību vietējā un starptautiskā tirgū, palielinot mēbeļu eksportu.

Balvas ieguvēju paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 2008. gada 3. oktobrī plkst. 14.30 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Izstāde “Baltic Furniture 2008” un tajā notiekošie pasākumi ir daļa no “Dizaina mēneša” pasākumu kopuma, kas Rīgā norisināsies visu oktobri. Vairāk mājas lapā www.dizainamenesis.lv

Izstādi “Baltic Furniture 2008” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar asociāciju "Latvijas mēbeles", Rīgas domi, Latvijas Dizaineru savienību, Baltijas Arhitektūras centru, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Igaunijas Kokapstrādātāju apvienību “Eesti Puutööliit”.
 

Lietotāju raksti