Izdzīvošanas spēle – kā izdzīvot ar minimāliem ienākumiem?

Ar jaunu sparu, nedaudz uzlabota un atjaunināta sabiedrības vērtējumam tiek nodota - sociālā  spēle internetā www.izdzivot.lv. Spēles mērķis ir vairot sabiedrības sociālo atbildību, dodot iespēju spēlētājam „iejusties” to ģimeņu ādā, kuras zemo ienākumu dēļ spiestas dzīvot trūcīgos apstākļos un nākas lūgt labdarības organizāciju palīdzību.

Spēlē „izdzivot.lv” ikvienam ir iespēja izmēģināt izdzīvot vienu kalendāro mēnesi mēnesi ar minimāliem ienākumiem un regulārām elementārām ikdienas vajadzībām – īres un kredītsaistību apmaksu, pārtikas iegādi, veselības problēmām un citu ikdienišķu problēmu risināšanu. Tas izrādās krietni sarežģītāk, nekā sākotnēji varētu likties.

„Kamēr plaši tiek runāts, ka Latvijā uzlabojas dzīves apstākļi un samazinās trūcīgo skaits, joprojām Latvijā ir ļoti daudz ģimeņu, kurām zemo ienākumu dēļ nākas pieņemt smagus lēmumus un izdzīvot spiedīgos apstākļos. Mēs nevaram ikvienu Latvijas iedzīvotāju aizvest uz šīm mājām un dot iespēju  izdzīvot ar šo cilvēku ienākumiem, tomēr varam palīdzēt to apjaust ar virtuālās realitātes palīdzību,” stāsta www.izdzivot.lv organizatore un  "Paēdušai Latvijai" projektu vadītāja Agita Kraukle.

Spēles pirmā versija tika demonstrēta pirms diviem gadiem sociālajā kampaņā „izdzīvot.lv” un iemantoja plašu rezonansi un atsaucību. Kopumā spēli iepriekšējā versijā izspēlēja 29 500 cilvēku. Atjauninātā versija ir plašāka un izstrādāta vēl detalizētāk.

„Ar šo iniciatīvu vēlamies uzskatāmi parādīt, cik grūta ir ikdiena tūkstošiem ģimeņu visā Latvijā, un aicinām ikvienu izspēlēt šo spēli un dalīties arī ar citiem ar šīs spēles vietnes adresi www.izdzivot.lv, kā arī aicināt savus draugus un paziņas būt sociāli līdzjūtīgiem,” aicina A.Kraukle.

Lietotāju raksti