Izsludina pieteikšanos konkursam „Skaistākā lauku saimniecība”

Žurnāls IEVAS Māja un AS Rīgas piena kombināta produktu līnija "Mana Saime" aicina pieteikties kopīgi organizētajam konkursam "Skaistākā lauku saimniecība" ikvienu, kura prieks un lepnums ir skaisti iekārtota un sakopta zemnieku saimniecība vai viensēta. Par konkursa patronu piekritis kļūt Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.

„Kaut arī dzīvojam urbanizācijas laikmetā, ir visai grūti atrast latvieti, kura dzimtas saknes nebūtu Latvijas laukos. Arī mūsu valsts nākotne nav iedomājama bez mazpilsētām un lauku sētām, bez sakoptām un labiekārtotām saimniecībām, par kurām prieks pašiem un arī Latvijas viesiem. Tikai tā mēs spēsim saglabāt savu identitāti un veidot tādu Latvijas lauku vidi, kur cilvēks vēlas strādāt, skolot bērnus, baudīt kvalitatīvu un pilnvērtīgu dzīvi", stāsta Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Konkursā aicināts piedalīties ikviens Latvijas zemnieku saimniecības īpašnieks, pārvaldnieks vai cita pilnvarota persona, kura veic lauksaimniecisko darbību un kura ir izveidojusi skaistu un sakoptu lauku sētu. Konkursā tiks vērtēts gan saimniecības tēls, sākot no ceļa rādītāja un izpļauta grāvja līdz pagalmā lepni paceltam karogam, gan tas, kā saimniekošana sadzīvo ar koptu dārzu. Īpaša uzmanība tiks pievērsta latviešu tradicionālo un kultūrvēsturisko elementu saglabāšanai, kā arī jaunām, neparastām idejām, atradumiem un risinājumiem. Par konkursa dalībniekiem tiks stāstīts žurnālā IEVAS Māja un citos IEVAS grupas izdevumos.

"Rīgas piena kombināts diendienā sadarbojas ar vairāk nekā 400 zemnieku saimniecībām visā Latvijā. Tās visas, paralēli lauksaimnieciskās darbības veikšanai, ir arī cilvēku dzīves un atpūtas vietas, kurās tiek koptas ģimeniskas un tradicionālas vērtības. Konkursa "Skaistākā lauku saimniecība" mērķis ir apzināt un izcelt veidus, kā šīs vērtības Latvijas saimniecībās tiek iedzīvinātas sakoptā un labiekārtotā latviskā lauku vidē," papildina AS Rīgas piena kombināts valdes priekšsēdētājs Raimonds Misa.

Konkursa "Skaistākā lauku saimniecība" uzvarētājs balvā saņems apmaksātu braucienu divām personām uz Berlīnes Zaļo nedēļu - pasaules lielāko starptautisko pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādi 2013. gada 18.-27. janvārī, kā arī citas vērtīgas dāvanas no AS Rīgas piena kombināts un žurnāla IEVAS Māja.

Pieteikties konkursam var līdz 31. augustam, nosūtot pieteikuma vēstuli uz žurnāla IEVAS Māja redakciju (adrese: Stabu ielā 34, Rīga-11, LV-1880) vai elektroniski - aizpildot pieteikuma anketu www.ievasmaja.lv. Pieteikumā jānorāda vārds un uzvārds, precīza īpašuma adrese un kontakti (telefona numurs, e-pasta adrese), noteikti jāpievieno arī vismaz viena lauku sētas fotogrāfija.

Lietotāju raksti