Ja valsti nebūtu vadījis cūkkopis...

Kad pārlapoju šīs atjaunotās brīvvalsts vēsturi, eh, raudu un smejos. Pie valsts stūres bijuši bakalauri, maģistri un vēl ne viens vien doktors, bet "tolks" ta kāds... Es ķeros pie salmiņa, meklēju iemeslus tam, kāpēc esam tur, kur esam! Ja līdz šim izglītība manās acīs nav bijis vērtē, tad tagad to saistu ar valsts vadītāju intelektuālo potenciālu.

Šajā atjaunotajā brīvvalstī godība sākās ar fiziķi, doktoru. Sākām ar taupību un desmitgadi esam noslēguši ar to pašu. Pa vidu ir labāk gājis nekā šodien.

 

Valsti vadījis juridisko zinātņu doktors, bakalauri inženiermehānikā, lauksaimniecības mehanizācijā un tautsaimniecības plānošanā, arhitektūrā un celtniecībā, vēsturē un filozofijā, fizikā. Ministru prezidents bijis arī viens bioloģijas zinātņu doktors un viens ekonomikas maģistrs.

 

Rau, tomēr veseli (ne jau slimi) trīs doktori valstī ir bijuši pie teikšanas - fiziķis, jurists un biologs!

 

Vislielākajā cieņā ir bijis bakalaurs lauksaimniecības mehanizācijā, kas valsti vadījis trīs piegājienos. Vēl divi vīri katrs pa divi lāgi stāvējuši valsts priekšgalā. Tie ir fizikas doktors un ekonomikas maģistrs. Paradoksāli, ka tieši šis maģistrs pielika trekno punktu ilūzijai par to, ka ar valsts ekonomiku viss ir kārtībā. Izrādījās, ka esam bankrota priekšā. Kā tas varēja notikt?

 

Ja tā pavēro, faktiski valsts spicē tie paši vēži vien grozījušies, rotējuši. Kas vienbrīd bijis ministra krēslā, nākamajā mirklī - jau premjers. Un otrādi! Tāda draudzīga sadzīvošana, krēslus un prāvās algas sadalot! Varbūt tieši tāpēc tik grūti bija pamanīt acīm fredzamo: valsts jau sen bija sākusi grimt. Ak, vai, Centrālās vēlēšanu komisijas ziņās par premjeriem viņu īpašumu un iepriekšējo nodarbošanos saraksts ir daudz garāks par ierakstiem sadaļā "izglītība".

 

Rau, reizes 14 ir pārrakstīta no jauna valdības deklarācija. Pie kā mēs esam nonākuši? Pie starptautiskā valūtas fonda! Valsti atkal jau vada fiziķis ar maģistra grādu un ar bakalaura grādu ekonomikā. Viņš arī maģistrs muitas un nodokļu administrēšanā. Studējis dokturantūrā ASV, Merilendas Universitātē, Elektrotehnikas fakultātē.

 

Vispār fiziķi valdībā mums ir cieņā. Nezinu, tas ir labi vai slikti. Ko mums devuši līdzšinējie premjeri - fiziķi? Lai atceramies "Godmaņa krāsniņas", un ekscentrisko "marsieša" tēlu. Kārtējais fiziķis jau ierakstījis savu vārdu valsts vēsturē. Jau atkal ar taupības politiku, kursu uz atklātību un birokrātijas īsināšanu, septiņreiz nenomērot, jo nav laika, ir jāglābj valsts. Skaists ir tagadējā premjera uzstādījums: panākt sabiedrības uzticēšanos valsts varai. Vai izdosies?

Lietotāju raksti