Jaunie Rīgas sargi pusfinālā 1

19.martā Siguldā risinājās piedzīvojumu un izaicinājumu spēles jauniešiem„Jaunie Rīgas sargi” pusfināla kārta Vidzemes novada komandām. Siguldā bija sabraukušas 15 veiksmīgākās atlases kārtas komandas.

Sacensības atklāja jaunais aizsardzības ministrs Imants Lieģis, kurš savā uzrunā uzsvēra:„Ceru, ka daudziem jums dalība šajā spēlē izraisīs interesi par Jaunsardzes organizāciju un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, ka daudzi iestāsies jaunsargos un nākotnē izvēlēsies profesiju-karavīrs.”

Uz pusfināla kārtu Siguldā Alūksnes rajonu pārstāvēja 1.kārtas labākie: „Gaujienas lauvas” no Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas un „Visur-gājēji” no E.Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas.

Iespaidiem pilna jau bija pati spēļu atklāšana: ar balto sniegu, staltajām eglēm visapkārt un instruktoriem brīvības cīnītāju tērpos, ar brašajiem jauniešiem ierindā. Skanot valsts himnai, tika pacelts valsts karogs un sīvā cīņa varēja sākties.

Gara un spraiga diena aizritēja Siguldas mežos un kalnos. Sacensības izvērtās patiesi spraigas, ar dažādiem šķēršļiem, vēstures zināšanām, situāciju izvērtēšanu, pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu, pārzināt
sakarus-Morzes ābeci un būt vienotai komandai.Ar entuazismu un azartu pārpilno jauniešu visas 15 komandas pēc vairāk kā pusotru stundu garām, smagām  pārbaudēm, veiksmīgi nonāca finišā.

Visspēcīgākā un zinošākā izrādījās Gulbenes UVD komanda. „Gaujienas lauvas ” tikai nedaudz atpalika no favorītiem un izcīnīja godpilno ceturto vietu un pie tam iegūstot spēles atbalstītāja ”Zaļā punkta” speciālo simpātiju balvu.
Patriotisma jūtu un emociju pārpilnie jaunieši katrs devās uz savām mājām.

Komentāri 1

Lietotāju raksti