Jauno novada vadību nevērtē viennozīmīgi 24

Valdis Zadumins, uzņēmējs
Uzticības kredīts ir dzēsts

Uldis Veldre, alūksnietis
Labāk nevarēja vēlēties

Andis Krēsliņš, Alūksnes novada pašvaldības deputāts

Tagad pārmaiņu būs mazāk

Valdis Zadumins, uzņēmējs:
“Pārsteigums par ievēlēto Alūksnes novada vadību bija neizmērojams, jo iepriekš saskaņotajā koalīcijas līgumā atbalstu SCP ar saviem parakstiem ir apliecinājuši 10 deputāti. Tas nozīmē, ka tagad pie varas ir cilvēki, kuri vienā dienā paraksta koalīcijas līgumu un nākamajā dienā, neatsaucot to un atklāti nepasakot, ka savas domas mainījuši, rīkojas pavisam pretēji. Tāpēc tagad ir liela trauksmes izjūta, jo pilnīgi nekam vairs nav nozīmes – jebkurā mirklī lielākā daļa jauno deputātu, neskatoties uz saviem dotajiem solījumiem, var rīkoties pavisam pretēji. Apsolīt vienu un darīt citu – tas ir negodīgi. Vai Alūksnē pie varas atkal ir negodīgi cilvēki? Līdzīgi bija arī iepriekšējā Alūksnes pilsētas domes sasaukumā, kad malā tika nobīdīta partija “Jaunais laiks”, kas ieguva lielāko vēlētāju atbalstu. Manuprāt, vismaz desmit no jaunajiem novada deputātiem ir pārliecība, ka Alūksnes novads nav pelnījis godīgus politiķus. SCP visu laiku tiek pārmests politiskās pieredzes trūkums. Nu secinām, ka politisko pieredzi šeit izprot kā mānīšanās mākslu: kas visvairāk melo, tie ir pieredzes bagātākie. Izrādās, uzņēmējdarbība ir krietni godīgāka vide par pašvaldību darbu – uzņēmēji nav raduši tā rīkoties. Lai arī uzticības kredīts ir dzēsts, SCP ir ieceres, kā strādāt nosacītajā opozīcijā. Neraugoties uz lielo aizvainojumu un rūgtumu sirdī, mēs būsim par visu, kas veicinās Alūksnes novada attīstību.”

Uldis Veldre, alūksnietis:
“Risinājums bija ļoti objektīvs un Alūksnes novada iedzīvotāju interesēm atbilstošs – neko labāku nevarēja vēlēties. Aivars Fomins un Laimonis Sīpols ar savu darbu pagastos un rajonā ir sevi pierādījuši. SCP nebija īsti piemēroti novada vadībai nevis tādēļ, ka viņiem trūkst politiskās pieredzes, bet gan tāpēc, ka vienlaikus būt biznesmenis un pašvaldības vadītājs nevar – tas nav savienojams. Nekur nebiju dzirdējis, lasījis SCP pārstāvju domas, ieceres par Alūksnes novada darbību nākotnē. SCP deputāti visi ir labi uzņēmēji, bet ar to ir par maz, lai būtu arī labs deputāts, jo viņiem vienkārši nebūtu tik daudz laika, ko veltīt pašvaldību darbam.

Apes novadā priekšsēdētājai ir trīs vietnieki – līdzšinējie Gaujienas, Trapenes un Virešu pašvaldību vadītāji. Es būtu gandarīts, ja Alūksnes novada mēram būtu divi vietnieki – Laimonis Sīpols un Ainars Melders. A.Melderim ir progresīvs skats uz dzīvi un viņš vairs nav tas A.Melders, kurš bija pirms 15 gadiem: viņš ir “izaudzis” un labi orientējas ekonomiskajos jautājumos, viņam ir saimniecisks skatījums un attieksme pret lietām. Kad Dzirnavu ielas ēkai nodega jumts, viņš bija vienīgais no pašvaldības, kas par to interesējās. Kad Garnizona kapos vajadzēja jaunus vārtus, viņš atsaucīgi palīdzēja. Līdz šim ir bijis tā: sēdot uz diviem krēsliem pagastā un rajonā, rajona intereses mazliet palika otrajā plānā un zuda rajona perspektīva.”

Andis Krēsliņš, Alūksnes novada pašvaldības deputāts:
“Ja Alūksnes novada priekšsēdētājs būtu no SCP, kas ieguva visvairāk deputātu mandātus novada domē, tad nākotnē Alūksnes novadā būtu vairāk pārmaiņu un tās būtu radikālākas, bet varbūt arī kļūdu būtu vairāk. Ja Alūksnes novada jaunā vadība visam pieies ļoti racionāli – bez emocijām un neņemot vērā iepriekšējos solījumus, kas, acīmredzot, ir solīti atsevišķi iepriekšējām pašvaldībām, tad būs labi. Tāda situācija, ka uz dažiem simtiem iedzīvotāju veido lielu administrāciju, kā paredzēts Alūksnes novada pašvaldību apvienošanās projektā, nekādā ziņā nedrīkst būt. Pakalpojumus iedzīvotājiem ir jāsaņem tuvāk dzīvesvietai, bet to jānodrošina dažiem cilvēkiem pagastā uz vietas, nevis lielai administrācijai, un tālākos jautājumus jārisina novada pašvaldībā. Līdz šim administratīvie izdevumi uz vienu iedzīvotāju Alūksnes rajonā ir bijuši ļoti lieli – tas  nedrīkst turpināties. Pirmais darbs tagad būs izveidot Alūksnes novada struktūru un novada pašvaldības administrāciju, ieskaitot līdz zemākajam administrācijas līmenim pagastos, kur paliks vietējās pārvaldes. Tā kā valstī atkal ir veikts budžeta samazinājums, tad ir skaidrs, ka administratīvais aparāts nedrīkst būt  tik liels, kā ir ieplānots projektā. Manuprāt, šis projekts ir rakstīts ne tikai labiem laikiem, bet izcili labiem laikiem -tādu to nedrīkst virzīt tālāk, jo tik daudz šķērdēt līdzekļus administrācijai nedrīkst.”

Komentāri 24

ah!

Nu vadība ir tāda kā ir. Lai Fominam izdodas saglabāt stingru mugurkaulu un nelocīties varaskāro sieviešu priekšā un jo drīzāk prom no TP jo labāk, būs lielāka cieņa cilvēku acīs. Žēl tikai ka sieviešu intrigas uzsita tik augstu vilni, ka visi līdzekļi labi, daža arī gultas variantu nesmādē, ne jau velti tautejiskā ar visatļautību.

pirms 11 gadiem, 2009.07.06 13:46

Nu,nu

ZX, padomā pirms runā - kādā veidāgan Fomins varēja ietekmēt skolas slēgšanu, ne jau viņš to izlēma??? Pieražot bērnus katrai klasei pietiekamā skaitā???Nedomāju, ka viņš ir pie vainas, ka pagastā zemāka demogrāfiskā situācija kā citur...

pirms 11 gadiem, 2009.07.05 22:26

sviests

Veldruks ari liekas ir izmaninijies un nav kads bija iepriekš

pirms 11 gadiem, 2009.07.04 19:28

Un ka ar Tevi-09:41:44

Pats, acīmredzot, neesi pat pamatskolu beidzis, ja vārdu"pabeiGta" raksti ar "k" burtu!

pirms 11 gadiem, 2009.07.04 14:05

Adlers kandideeja uz meera kreeslu,bet pasham Apes arodvidusskola pabeikta un jautaajums,kaa veel pabeikta? :)

pirms 11 gadiem, 2009.07.04 09:41

Stipri nožēlojami, ka pat par novada mēru nevarēja atrast cilvēku ar augstako izglītību. Tiem, kuri saka, ka izglītība neko neizšķir, iesaku vispirms to iegūt un tad spriest par šo jautājumu. Tad jau priekš kam mācīties pārējiem, ja dulburiem visas durvis būs atvērtas?
Redzēsiet vien kadus podus vēl sagāzīs Šlesers Rīgas domē, ja tiesībsargājošās institūcijas viņu neapturēs par jau iepriekš sastrādāto.

pirms 11 gadiem, 2009.07.03 12:01

bet

Kritizētāji - lūdzu piedalieties domes un komiteju sēdēs, tās visas ir atklātas un ikvienam pilsonim ir tiesības tajās piedalīties, pārsvarā tās ir atklātas ! Visi var izteikt priekšlikumus !
Tuvākā - 7.jūlijā 10.oo, pirmā finansu komitejas sēde.

pirms 11 gadiem, 2009.07.03 11:53

Man ir tik ļoti žēl, ka aluksniesiem.lv visi ir tik aktīvi diskutētāji. visi it kā par to, lai Alūksnes novads attīstītos... bet tik vien ir, kā sēdēt un gudri spriedelēt par lietām, no kurām saprašana ir maza...ja to enerģiju un azartu, kas valda šeit, pieliktu reālās darbībās Alūksnes novada attīstībā, tad, uhhhh, cik laba dzīve šeit būtu!...
neviens jau neliedz katram pašam kandidēt vēlēšanās...izteikt konkrētus priekšlikumus... un galu galā - AIZIET UZ VĒLĒŠANĀM!!!
palasot forumus tā vien šķiet, ka šeit tāds zarnu miests vien ir..bet tā taču nav!!!
tā skumji...

pirms 11 gadiem, 2009.07.03 11:39

zx

Teiksu ta ka neka laba nebus. Paslaik jau kase ir tuksa, novadam nav ne kapeikas atstats. Sipols neko nedarija lai saglabatu slimnicu un atros kuri vairs Aluksne ar 1 septembri nebus. Tai laika uzbuveja Liepna monstru, bez pamatojuma un noslogotibas.Fomins Anna panaca to ka likvideja kartejo skolu rajona.Un ja runa par izglitibu, tad ari viena diena augstskola ir nepabeigta augstaka.To ka bidijis savas stelles pagasta vel nenozime ka spes vadit tik lielu un sarezgitu saimniecibu kada ir pilseta.Par algam vel neruna bet stati jau uzpusti vel lielaki ka bij

pirms 11 gadiem, 2009.07.03 10:24

Visu cieņu deputātam Andim Krēsliņam - argumentētas un konstruktīvas domas un priekšlikumi ne tikai šajā rakstā, bet arī pirmajās pašvaldības sēdēs !

pirms 11 gadiem, 2009.07.03 09:28

Vai tiešām Kalēja kungs, Adlera kungs pats Zadumina kungs, liekot roku uz sirds var apgalvot, ka vienmēr ir bijuši godīgi pret valsti, līdzcilvēkiem, savām ģimenēm? Mīļie, Alūksne ir pārāk maza, lai īleni paliktu maisā ! Nepiesauksim nu godīgumu, ka neiznāk šmuce!

pirms 11 gadiem, 2009.07.03 08:45

Vērotājs

Ak dievs, cik visi ir kompetenti uzņēmēji un politiskās skatuves spēlmaņi.Riebst lasīt un klausīties. Manā skatījumā kases aparāts 20m2-os nevienu nepadara par uzņēmēju un pārs haotiski izraustīti vārdi no politiskās terminoloģijas bezjēdzīgā murmulēšanā neliecina par politiķi (vismaz tādu kura viedoklis būtu vērā ņemams). Domes izpilddirektors ienem savu amatu atsaucoties uz rajona iedzīvotājui gribu un pierādot sevi kā spēcīgu politiki daudzu gadu garumā. Šis cilvēks ir savā vietā.

pirms 11 gadiem, 2009.07.02 20:49

Ekssieva.

Apžēlīņ - Valdis melošanu pārmet! Paskaties nu, Valdi, uz savu pa dzīvi sakrāto melošanas milzu baļķi savā acī. Laikam krāpis ar nevienu nekad neesi... :D

pirms 11 gadiem, 2009.07.02 19:42

ja

bet mums jau bija pie varas viens cienijams Aluksnes uznemejs Aluksnes namos,kas no ta sanaca mes visi zinam,pat tualetes papirs nonaca ne tur kur vajag!

pirms 11 gadiem, 2009.07.02 19:41

Čalis

Domāju,ka A.Fomins un L.Sīpols ir labākais,ko Alūksnes novads varēja vēlēties, jo tie Džeki sevi ir pierādijuši ar savu veiksmīgo darbošanos Annas un Liepnas pašvaldībās.

Zadumina kungs, tikai nesākat raudāt,pēc Jūsu raxta varētu saprast,ka Dz.Adlers Jums būtu samaksājis vai piesolijis, kādu labumu,bet nu viss iet gar degunu,būs vien jācīnās ar savu datorsaloniņu (nekas īpaš,bet maizītei pietix) :))

Krēsliņa kungs, nu nelēkājat un netēlojat BAIGI zinošo par pašvaldībām, dariet savu darbinju,pastaigājaties pa mežiņu, tad kad Jūs būsiet,kaut pārsimt iedzīvotājiem palīdzējuši un devuši tik daudz, kā Fomins un Sīpols, tad bāžiet savu deguntiņu Pieaugušo darīšanās,bet pagaidām sēdi mierā.
Maziņš ieteikums: Krēsliņa kungs, neaizstāvat nezinošus,neizglītotus cilvēkus,kā Dz.Adlers.....
Katrā ziņā Alūksnes novads aizietu pa burbuli,ja pie stūres tiktu Sautīgs Uzņēmēju bariņš, džeki Davai tirgojat telefonus,zāģējat visu,kas ienāk prātā,šķeldojat,ko gribat,bet nelienat,kur neko nerubijat,gan jau jūs savos uzņēmumos sagrabināsiet maizītei :))

pirms 11 gadiem, 2009.07.02 19:30

Krēsliņa viedoklis ir argumentēts. Rezultātam jābūt izsvērtam kompromisam.

pirms 11 gadiem, 2009.07.02 18:55

Bet Zaduminas kundzi taču ielika darbā tie, kas nelaida pie varas "uzvarējušo" Jauno Laiku. Kurš nu te būtu runājis par morāli... Varbūt ģimenē dažādi morāles standarti ? :D Nodokļus arī "godīgā" uzņēmēja firmas maksā "lielus".... :D

pirms 11 gadiem, 2009.07.02 18:53

Lietotāju raksti