Kā jūs vērtējat valdības apstiprināto 2009.gada taupības budžetu?

Jānis Podnieks, uzņēmējs:
Tikai rožaini sapņi
Laimonis Sīpols, Alūksnes rajona padomes priekšsēdētājs:
Ir jāsamierinās
Ieva Zariņa, Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas direktore:
Būs finansiāli grūti

Jānis Podnieks, uzņēmējs:

“Valsts vīriem nav ne mazākās sapratnes par ekonomiku. Viss Latvijā ir iznīcināts un tagad mēģina saglābt. Šis budžets ir rezultāts tam, ka valsts vīri ir domājuši tikai par savu kabatu, nevis valsti kopumā. Uzskatu, ka plānotais budžets ir tikai rožaini sapņi. Valstī izsludināta taupība, bet – ja štatus samazina, sākot ar apkopējām, lai pēc tam šos pienākumus uzticētu veikt privātfirmām, vai tā ir taupība? Ierēdņu skaitu vajadzētu samazināt! Bankas stutē uzņēmēju, aizdodot naudu. Tiklīdz uzņēmējam ir līdzekļi, valsts paņem savu daļu, bet valstij vajadzētu palīdzēt uzņēmējiem.”

Laimonis Sīpols, Alūksnes rajona padomes priekšsēdētājs:

“Budžets plānots saspringts, jo arī pasaulē ir ekonomiskā krīze. Tas būs izdzīvošanas budžets. Iekšzemes kopprodukta rādītāji ir negatīvi. Zinu, ka arī Alūksnes rajona uzņēmējiem un zemniekiem ir grūtības pārdot saražoto. Mums ir jāsamierinās ar pieņemto deficīta budžetu un jācer, ka deficīts nebūs vēl lielāks. Šoreiz pašvaldībām ir jāsaprot valdība un jāpalīdz. Valstī veic štatu samazināšanu, bet satrauc, ka tas notiek arī rajonos. Kas būs likvidēts, to rajoni atpakaļ nedabūs. Jāpriecājas, ka ir paredzēts valsts līdzfinansējums Eiropas Savienības līdzekļu apguvei.”

 

Ieva Zariņa, Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas direktore:

“Budžetu vēl jāapstiprina Saeimā. Arodbiedrība strādā, lai īstenotos plāns par pedagogu algu palielinājumu – cerēsim, ka tam līdzekļi budžetā atradīsies. Daudzi cilvēki nesaprot, ka streikā pedagogi cīnījās par nākamo algu pielikumu, nevis esošo. Patīkami, ka budžetā iekļauti līdzekļi pirmklasnieku brīvpusdienām. Bet, manuprāt, brīvpusdienas vajadzētu 1.līdz 4.klasei. Skaidrs ir tas, ka nākamgad būs finansiāli grūti gan iedzīvotājiem, gan skolām. Lai arī neapliekamā minimuma summa būs lielāka, cenu sadārdzinājums ietekmēs visus.”

 

 

 

Lietotāju raksti